Suzuki AN 400 Burgman (2005)

Vlastník Radekmont
Vloženo 3.8.2014
Aktualizováno 24.2.2015

Prostě se mi líbila. Chěl jsem skůtra na občasnou projížďku po okolí a výlety na místa známá z doslechu.

První dojmy - Super svezení a pohodlí proti předešlým strojům. Je zajímavé, že na předešlých motorkách se moje manželka bála a nyní je prý v pohodě. Ono má zajisté i svůj vliv to, že když jedeme s více lidmi, tak se nemusíme bát a jedeme s proudem a nemusí nás nikdo předjíždět ( i když občas se nějaký pospíchající najde ).

Předtím jsem začínal klasicky na Jawě 50, na kterou jsem nejdřív klasicky dal plechy aby vypadala jako motorka a po asi 2 letech jsem montoval plechy aby mi nefoukalo na kolena Ta byla v mých 18 prodána a byl jsem nějaký čas bez moto. Po letech jsem začal mít zase zálusk na motorku a koupil Jawu 250 kývačku zralou do šrotu, ale s doklady. Byla rozebraná do šroubku a zrenovovaná a nastříkaná. Mezitím abych se nenudil, tak jsem koupil babetu 207, taky rozebranou, abych jí dal dohromady a jezdil na ní do práce. Když jsem dokončil opravu Jawy, tak jsem chtěl jezdit na ní do práce a po výletech, ale doma se to nesetkalo s velkým nadšením. Bylo mi řečeno, že se bojí na motorce jezdit a tak tedy budu muset jezdit sám. Prodal jsem s těžkým srdcem Jawu a a Babettu a koupil skůtra Aprilii Leonardo 125 a začal na ní vykonávat občasné objížďky okolí a občas nákup ( aby se neřeklo ). Tento skůtr začal být na projížďky slabý ( ono mít mých 100kg a manželku na zádech dá zabrat) a tak šel také do světa a pořídil jsem Burgmana 400 ( 2005).
Tento skůtr se mi vždy líbil a t ak jsem uvažoval o jeho koupi. Když jsem viděl inzerát na internetu, tak jsem neváhal a koupil. Musel proběhnout schvalovací proces s manželkou, ale když se na něj posadila v prodejně, tak bylo rozhodnuto. Byl to dovoz z IT, takže teoreticky olítané, ale byla k tomu serviska, kde byl celkem slušně vedený servis a chyběl jen necelý rok a asi 5000km proti vedené servisce a stavu tachometru, takže jsem usoudil, že za ten rok snad nenajezdili desítky tisíc kilometrů. Spíš i podle servisu to vypadalo, že to prodali před velkým servisem ( řemen, válečky). Najeto klasika skoro 30 000km Já nechal udělat servis a pravidelně jezdím na výměny a nyní najeto 36000 a začínám přemýšlet nad výměnou za něco silnějšího. Prostě kupováno pro radost z ježdění pro jednoho a poté co tomu manželka propadla a jezdí se mnou, tak začínám zjišťovat malé nevýhody stroje. Nyní začínám pošilhávat po větším stroji ( asi V-Strom 650 ), ale jestli máte někdo jiný návrh, nebo upřesnění, tak mi dejte vědět.

Laika
Laika napsal 31.01.15 v 00:00 10b.

Těch modrých buráků asi není mnoho, že? Tvůj vypadá moooc pěkně !!!

Milan1963
Milan1963 napsal 05.08.14 v 10:29

šelba.
šelba. napsal 05.08.14 v 09:53

Z B 4OO jsem před lety přesedlal na moji současnou motorku. Burák je dobrej, ale časem ( ve dvou ) trochu koní chybí a moc se vlní. Navíc velký kola jsou velký kola.