Yamaha XJ6 Diversion (2010)

Vlastník Rambooo
Vloženo 3.8.2014
Aktualizováno 3.8.2014

Prakticky nová, univerzání, lehká, obratná, s ochranou před větrem.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Až na malé drobnosti s popisem motorky a přístupu k mým připomínkám.

Triumph Street Triple: same dovozy v ne moc dobrem stavu a nebo mimo financni moznosti.
Aprilia SL 750 Shiver: Byl jsem se kouknout na 5 kouskach a vsechny byly lakovane, nebo jinak poskozene :( Pomerne vysoke sedlo a pocit velke vahy.

První dojmy - Diky stavu kilometru asi 3500 jsem kupoval prakticky novou motorku. Diky tomu vse funguje na jednicku. Motor je az neuveritelne poslucnej s linearnim prubehem zatahu. Jizda v zacpe, nebo po meste je radost diky davkovatelnosti vykonu a fungovani spojky. Podle me je motorka skvele sladena v jeden celek, ktery je jak na vylety, tak na rychle presuny, tak na skakani po meste...

Motorku bych doporučil pro - mensi postavy, drobnejsi motorkari, pro lidi kteri chteji univerzalnost.

Doplňky na motorce - padaky, drzak zadniho kufru

Chtel jsem neco vice silnejsiho, ale nedokazal jsem sehnat zachovaly kus za rozumne penize. Situaci sem resil uprostred sezony a to asi byl hlavni problem. Vse ostatni hodnotim na 1* a nedokazu motorce prakticky nic vytknout. Hbita, obratna, lehka s nizkym sedlem. Mozna po par stovkach km si zvyknete na tudokonalost a ocenili by jste lepsi zvuk, brutalnejsi zatah, ale pak se treba kouknete na spotrebu a na tyhle esteticke ptakoviny zapomenete.

Jezdim s ni prakticky vse, vylety, mesto, presuny za rodicema cca 100km od Prahy. Oproti ER6 je motorka stabilnejsi ve vyssich rychlostech, nabizi mi vetsi ochanu pred vetrem. Prijde mi taky lepsi v perovani, protoze ji nerovnosti tolik nerozhazuji jako zminenou Kawu. Dalsim pozitivem jsou vibrace, ktere tady prakticky nejsou, oproti dvouvalci.

Sestovani bude v pohode. Zatim jsem na jeden zatah najel asi 250km a pak uz jsem cejtil trochu zadek ...

Kostelník
Kostelník napsal 04.08.14 v 14:24

Jojo, dobrý stroj. Za dva roky ho prodej a kup si XJR Nebudeš litovat

Milan1963
Milan1963 napsal 04.08.14 v 11:06 10b.

Vypadá velice dobře, tak přeju příjemné cestování.