Yamaha TDM 900 (2002)

Vlastník stekman
Vloženo 3.6.2014
Aktualizováno 5.6.2016

Po pitu první velká moto. Nejsem si jistej jestli je vhodná pro naprosté začátečníky.

Suzuki SV 650S: posez moc do sportovna
Yamaha FZS 600 Fazer: ani nevím, TDm mi prostě sedlo lépe

První dojmy - Díky absenci téměř jakýchkoliv zkušeností krom pitbiku a motoškoly jsem byl hodně překvapenej jak moc to...no vlastně všechno :D Chtělo to čas ale už si docela rozumíme.

Motorku bych doporučil pro - Soudě podle sebe ne pro úplné začátečníky ale relativně nezáludný stroj.

Doplňky na motorce - Laďáky mivv, vyhřívané hefty, topcase a brašny givi, 90cm řídítka s hrazdou, tankvak Held...vřele doporučuju.

Chtěl jsem tak říkajíc holku pro všechno, padla mi nejlépe do ruky. Máme najeto cca 1000km pomalu nacházíme společnou řeč.

11.6.2014 cca 2000km konečně trošku pocit jistoty, tímto díky krisoidovi (bratr) za rady. Máme za sebou první výlet ve dvou-pohodička . Přítulka si chválí vibrace dvouválce :D Sousedé už si zvykli na nezapomenutelný projev laďáků.

8.8.2014 tak máme 4000 km už si dobře rozumíme. S motorkou jsem se zžil a začínám posouvat své limity. Těm jejím se ani neblížím. Přes svou neznalost a nezkušenost se mi povedlo vybrat výborný stroj. Motor jede pěkně od nějakých 2700 ot. ovšem nejlíp se cítí od 3500 a výš. Nad pět jede jak pila. Po výměně desek brzdy berou za kotouč opravdu pořádně. Doufal jsem že ochrana před vodou bude trochu lepší ale od polokapoty se asi nedá víc čekat. Díky lehce vyššímu plexi je pohodlná cestovní rychlost kolem 110 km/h což na naše cesty je až dost.

19.8.2015 Po 10000km první závada, odešel napínak rozvodového řetězu...podle mechanika ještě původní nevyměněný. Nová guma na zadek opět Michelin Pilot road 2 a spokojenost...
Výměna hadic za pancéřové a nová kapalina
Výměna řídítek za širší a motorka se teď nechá řídit jedna báseň.
Noví sousedé si moc nechtějí zvykat na moje laďáky :D Však oni si zvyknou.
Máme za sebou třetí výlet po republice a nevím jestli je to mojí přítulkou nebo malou motorkou...no zkrátka jak kruci pobalíte všechny ty krámy co sebou ty baby tahaj?? a to mam velkej topcase a objemné boční brašny. Padlo rozhodnutí na vícedenní výlety jedině sólo. Navíc proč tahat dříví do lesa že :D

5.6.2016 Nové gumy předek i zadek Pilot road 2. Nový Topcase Givi. Přední brzdové kotouče, řetězová sada a rozvody. Sem trubka, původně jsem si myslel že odešlo ložisko v krku...to jsem ještě nevěděl že plovoucí kotouče můžou uplavat. Každoroční stálice mé moto...rachotící rozvody. Loni to byl napínák letos čekám výměnu řetězu. Nové homologované výfuky IXIL...na ty současné(bez homo) se na technické tvářili jako bych jim tam přinesl skunka. Naštěstí pustili ale proč to riskovat, zvlášť když se chystám konečně jezdit i do rakous atd.

danny3716
danny3716 napsal 12.06.14 v 09:52 10b.

Chválím tvou volbu líp už to nešlo přeji hodně pohodových KM

Zoufal
Zoufal napsal 05.06.14 v 02:59

když nebudeš lítat jako bezmozek, tak si v klidu. i když tdm umí jet., moc poho km 10b

Petrohrad
Petrohrad napsal 03.06.14 v 13:30

ještě aby se ženské nelíbily vibrace
Když umíš používat mozek, tak se takový motorky nemusíš bát.
Já přešel na TDM 850 z panelky a taky jsem se ještě nevymáznul (sice jsem jí položil na křižovatce, ale to nebylo za jízdy ).

Zero.xxx
Zero.xxx napsal 03.06.14 v 09:19

moc hezká, kdysi sem měl menší ségru TDR a po TDM jsem také pokukoval :) Nakonec jsem vzal něco jiného, ale dokážu si představit, že se s timhle ještě jednou potkám :)