Jawa 250 Travel (2012)

Vlastník Bratr_Žižka
Vloženo 11.5.2014
Aktualizováno 12.8.2021

Je to Jawa!!! Škoda, že ji dnešní vedení neumí vrátit tam, kam patřila - do světové špičky výrobců motorek.

První dojmy - Pohodlný posez, skvělá přední brzda, při vysokých rychlostech vibrace (daleko menší než u starších Jawin).

Motorku bych doporučil pro - Motorka není pro milovníky rychlosti ani na hodně dlouhé cestování. Je především pro ty co si chtějí jízdu užívat...

Doplňky na motorce - Výměna původních zrcátek - originál plastový mi k motorce vzhledově neseděly. Vidlice z 350sátky (Thaiwan), lepší než původní černé. Přidán nosič, kufr. Nové polepy - originál nic moc... Po prvních 1000km výměna rozety.

Kvůli práci nemám tolik času takže jsem hledal nový stroj za dobrou cenu a navíc Jawa je u nás v rodině zapsaná od kývaček, takže volba byla jasná...
Po výměně rozety za 33zubovou jede výborně (dle mého názoru by měla být montována z výroby místo původní 37zubů). Super pření brzda (mj. stejná jako na Jawě 660), zadní prakticky není třeba. Nízká spotřeba 3,2l/100km. Řazení jde jako po másle. Dobrý uložný prostor pod sedlem. Zatím jediná závada - nesvítila kontrolka neutrálu.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 12.08.21 v 18:50 10b.

Parádní.

Jofré
Jofré napsal 12.08.21 v 11:09 10b.

Mohla to být jedna z cest, kupovat motory a dělat podvozky. Současný stav je nekomentovatelný.

smitth
smitth napsal 06.05.21 v 05:35 10b.

Jo. Dle mého názoru tohle měla být cesta Jawy. Dát silnější motor a dělat verzi Calif a Styl tak by si to kupce našlo. K dnešní produkci se nechci vyjadřovat. Máš to stále pěkné.

radous.
radous. napsal 18.05.14 v 12:09 10b.

JOOO tak to je dobrý.

Jardas444
Jardas444 napsal 18.05.14 v 12:01 10b.

Moc hezká Jawa .Za 10b.