Kawasaki ZX-6R Ninja (2005)

Vlastník RealDeal
Vloženo 4.5.2014
Aktualizováno 7.1.2023

Krásná motorka zaujme na první pohled barvou a designem. Na šestku trochu větší. Výkonově dosud nejsilnější 6ka na trhu.

Honda CBR 600RR: Kawa vyšla cenově lépe

První dojmy - Výborný průběh výkonu, nezakucká se ani při minimálních otáčkách, motor má slušný krouťák, ale aby jela, chce vytočit 10000+, pak začíná teprve zábava, kawa zatahá za ruky a začne krásně zpívat :)

Doplňky na motorce - Padáky, gripy, plexi, polepy

Kawu jsem si pořídil jako "náhradu" za CBR125R. Padla mi do oka na inzerci a okamžitě jsem věděl, že je to ta pravá. V úvahu ještě připadalo CeBRo 600RR, ale kawa vycházela cenově lépe a navíc jedovatě zelené se nedá odolat :) Byla zavřená na 25kw, takže jsem si první rok jenom zvykal, ze 125 to byl celkem skok, asi jak z nočníku na kolo, motorka byla jednou taková, všechno bylo proti 125 opravdu bytelné a můj první dojem byl takový, že jsem měl z motorky pocit obrovského respektu a taky snad strachu. Nicméně teď už je otevřená, a nemůžu si stěžovat. Motor výborný, ve spodku se nazakucká a krásně lineárně táhne. V 10.000 rpm motorka začne tahat jako blázen a jít za plynem. Jsou to vlastně 2 motky v 1, do 10k je to kultivovaný stroj a od 10k je to ďáblica :) Podvozek je průměrný, ale sedlo je tvrdé i na rovné cesty. Ve vyšších rychlostech je ovladatelnost výborná. Brzdy jsou dobře dávkovatelné, ale pancéřovky nebo jiné než sériové desky by asi neuškodily. Převodovka je hrubší, jednička krásně zapadá, stejně tak neutrál, není potřeba ho hledat, ale z 1 na 2 je to jak v tanku, ale aspoň to dává pocit pořádné převodovky, takové přesné, pevné, i když hlučnější zaklapnutí. Pro spolujezdce je to asi lepší než u ostatních 6tek. Výfuk pod sedlem do prcky netopí, jak někteří tvrdí a z hlediska designu je to perfektní. Kdo hledá motorku na dlouhé cestování, tak by se měl poohlédnout určitě jinde, ale kdo hledá motorku na zábavu, tak si myslím, že tato Kawa je ideální :)

Tutor
Tutor napsal 11.05.14 v 22:22 10b.

Super

Buusak
Buusak napsal 11.05.14 v 20:29 10b.

burak
burak napsal 11.05.14 v 08:19

Měl jsem tu samou kawu a řídítka se mi při pomalé jízdě nezavíraly zkus přifouknout předek. Jinak pěkná

M.a.r.w
M.a.r.w napsal 11.05.14 v 00:24 10b.

Eddie_na
Eddie_na napsal 08.05.14 v 21:45 10b.

Odpočivadlo v Buchlovkách... Moc pěkná Přeji hodně bezstarostných kilometrů