Honda XL 650V Transalp (2004)

Vlastník Zape
Vloženo 4.5.2014
Aktualizováno 12.9.2017

Svižná, poslušná a pohodlná motorka co se nebojí i našich hrbatých silnic.

První dojmy - Po chvilce oťukávání a i přes moje malé zkušenosti mi sedla jako hrnec na zadek. Prostě super poježděníčko.

Asi jsem se zbláznil, nebo na mě dolehla krize středního věku, ale rozhodl jsem se rozšířit si vůdčí list i na dospělou motórku a začal hledat svého budoucího mazlíka.
Vzhledem k tomu, že jsem trošku přerostl, tak jsem potřeboval stroj na kterém bych se svými 194 cm nevypadal jako vosa na bonbóně.
Volba padla na enduro - Hondu Transalp.
Vždy se mi terénní motorky líbily a mám rád pohodovou, někdy až "kochací" jízdu. Žádné třista z místa, to nechám mladým klukům a občas si dám nějakou tu lehce terénní vložku, na kterou jsem byl zvyklý ze svého předchozího stroje - čtyřkolky.
Přečetl jsem si spoustu recenzí a diskuzí, ze kterých jsem tak nějak nabyl dojmu, že Transalp musí být hodná, spolehlivá a nenáročná motorka.
Moje první dojmy po usednutí za řídítka tomu i nasvědčovaly. Vzpřímený posaz, houpavá jízda i na těch našich silnicích, někdy zvících tankodromu.
Jsem motorkářské ucho a máme spolu za sebou jen pár set kilometrů, tak nemůžu napsat nějak moc fundovanou recenzi.
Dle mého skromného názoru Talpíkovi svědčí nejvíc kopcovitý a zatáčkovitý terén, ale umí se rozdovádět i na té naší placaté Hané.
Spotřeba se mi zatím pohybovala v rozmezí 4-5 l / 100km při pohodové jízdě a občasném nakrmení stádečka - to aby nezlenivělo.
Jednoduše se teď pokaždé těším, až zase sednu do toho pohodlného sedla, zmáčknu tlačítko na pravé rukojeti a uslyším bublání jejího dvouválce.

Zape
Zape napsal 25.06.14 v 18:34

A jak je ta strakatá pěkně vidět na silnici

karlos-transalp
karlos-transalp napsal 24.06.14 v 23:25

Další co preferuje strakatou modu

Potok01
Potok01 napsal 24.06.14 v 10:15

Dobrá volba. Přesně na takové ježdění jaké popisuješ je Transap stvořený. Vítám Tě do klubu !

karlos-transalp
karlos-transalp napsal 04.05.14 v 22:02

Petr_TA
Petr_TA napsal 04.05.14 v 21:55 10b.

Dobrá volba
Pohodová motka co všude projede s min . náklady na servis
10b