Yamaha XT 660 X (2005)

Vlastník juramaha
Vloženo 11.4.2014
Aktualizováno 22.3.2015

Zariskoval jsem a koupil celkem jetou, často pužívanou, tak uvidíme jak dlouho vydží

První dojmy - první dojmy - první chyba, nikdy nekupovat motorku ve tmě... Přesto celkem povedenej motard, dobře se pokládá do zatáček, zatím max. rychlost 150 km/h ale šla by víc, oproti xt600E znatelný vyšší výkon. pohodlnější na delší cestování

Motorku bych doporučil pro - možná začátečníky, spíše ale co už mají něco málo odjeté na silnějším stroji, jde hodně za plynem a vyšší rychlost se promítne až když se neodhadne dobrždění před zatáčkou a drbeme škarpu

Nevýhody - vstřikování a řídící jednotka - těžko se hledá správný poměr směsi aby motorka necukala, dost dostávají zabrat unašeče zadní rozety a řetězová sada když cuká.
- střílení do výfuku (leo vince), problém se pokouším odstranit úpravou směsi, a zaslepením přisávání vzduchu do výfuku, plánuji kontrolu ventilů
- ve vyšších rychostech se občas začne vlnit (možná horším vedením proudu vzduchu)
- dražší hůře dostupné náhradní díly

Výhody - dobrý zátah od nižších otáček
- pohodlná a lehká do ruky, dobrá ovladatelnost ve městě i v zatáčkách.
- nízká spotřeba i při ostřejší jízdě kolem 5 l

celkově jí mám krátce, takže uvidíme co vydrží po motorové, elektrické a podvozkové stránce.
trochu mam obavy z elektroniky a vstříků (samá čidla a ostatní blbosti, který můžou být, ale nemusí, zdrojem problémů a dražších oprav)

MichalXT83
MichalXT83 napsal 22.03.15 v 06:28 10b.

Procamper
Procamper napsal 18.05.14 v 11:31 8b.

Procamper
Procamper napsal 18.05.14 v 11:30

proč dražší díly , díly jsou relativně za hubičku a střelba do laufu je celkem fajn :D a motorově by to měl bejt neskutečnej držák i při horším zacházení a servisní intervaly jsou taky přijatelný a ta spotřeba se u mě pohybuje někdy i kolem 8 l na 1oo :D a při normální jízdě kolem 5 ale je to o lidech , já mám pravou ruku chromou a zápěstí zná jen dvě polohy :D :D jinak xt můžu jen doporučit :D