Jawa 125 Dandy (2001)

Vlastník Mattjes
Vloženo 4.4.2014
Aktualizováno 22.2.2020

Je to moje první motorka, kterou jsem si koupil a měl tu možnost se na ní naučit v provozu co nejlépe to jde.

První dojmy - Na této motorce jsem se učil jezdit. Nejdříve to moc nešlo, ale po pár pokusech jsem na to přišel. Pro začátek byla výkonem ideální. Samotná jízda je bez problémů. Jen bych této motorce vytknul to, že je dost vytřepaná při jízdě, ale na to se zvyknout v pohodě dalo.

Chtěl jsem si koupit nějaké enduro tak jsem uvažoval nad Honda CLR 125 CityFly, Honda Varadero 125 a Jawa Dandy 125. Projížděl jsem inzeráty a pořád jsem nenarazil na takovou která by mi padla do oka. Potom kamarád narazil na Dandynu, která byla přímo z města, kde bydlím a byla za dobré peníze v dobrém stavu tak jsem ji vzal. Dále bych si chtěl koupit nějakého motárda.
Poruchy v motoru mě zatím nepotkaly a snad ani nepotkají. Motorově je bez problémů. Problémy už mě potkaly, ale byl jsem blízko domova, tak nebyl velký problém se domů dostat. 2x prasklé plynové lanko a 1x defekt.
Motorka se ovládá opravdu dobře. Více ji sedí normální, zpevněné cesty. Díry na cestách nevadí a dá se i po nezpevněné cestě.
Od podvozku jsem čekal trochu více, ale na projetí polní cesty to pořád stačí.
Spotřeba se pohybuje kolem 3 litrů, spíše málo pod 3 litry.
Časem bych určitě chtěl přejít na větší kubaturu, jenomže zatím studuji tak není ta možnost si koupit to, co bych chtěl.

Targus
Targus napsal 23.02.20 v 03:02 10b.

No, co na to říct, teda vlastně napsat...
Moc hezká atrapa motorky. Být na ní o deset kilo plastů méně, bylo by to ještě lepší.

Kluk ji má taky, tedy skoro tu samou. Taky Jawa s motorem z Čajny. Prošla odtučňovací kúrou, protože zatím se jezdí mimo veřejné komunikace. Takže plasty šly do regálu.
Jinak spokojenost. Jasně, je to low cost strojek a tak je k němu potřeba přistupovat a následně jej hodnotit.
Zatím plní to, co jsme od něj očekávali, na jedničku. Spolehlivá, jednoduchá a co se týká drobných karambolů - snadno opravitelná mašinka.

Mattjes
Mattjes napsal 06.04.14 v 13:10

Díky
Jo jo, je to možné, jezdil jsem.

Hery22
Hery22 napsal 05.04.14 v 13:44

Tento týden jsem tě myslím viděl na křižovatce u Billy v Hlučíně
Tak ať to jezdí

Milan1963
Milan1963 napsal 04.04.14 v 22:04 10b.

Moc hezká, ta žlutá je . A tak 10 bodů.