Suzuki GS 500E (1994)

Vlastník Mr.Crow
Vloženo 26.3.2014
Aktualizováno 26.3.2014

Spočiatku som jazdil legálne na Yamahe YBR 125ke, po presedlaní na GSku je to samozrejme ako z MBčky na mercedes luxusnej značky. Je mohutnejšia, výkonnejšia aj s väčšou spotrebou, ale rozhodne je to lepšie čo sa týka výkonu a užívania si jazdy.

Motorka koupena od Marion (nemecko) - parádička

První dojmy - Prvé dojmy: Prvý jazda v nemecku s ledva funkčnou batériou, veľkou bundou bez papierov TP bez vodičáku, dobrý adrenalín. Moto mohutná, dvojvalec (valec 250 jeden) je to iné ako 600ka 4 valec. Ovládateľnosť oproti mojej YBRke trošku ťažšia, ale to je i váhou, širšími pneu a podobne. Obrovský rozdiel či jazdím sám alebo dvaja. Na učenie sa alebo na malého koníčka odporúčam. Moto dostať aj za liter € a dá sa prípadne doma upraviť. Na moto sa prakticky nemá čo pokaziť. takmer bez údržby (batériu dobiť v zime, reťaz namazať a takéto prkotinky)

Motorku bych doporučil pro - ženy a žačiatočníkov / študentov :)

Doplňky na motorce - snažím sa udržať na moto pôvodný stav i keď vedel by som urobiť aj riadne úpravy :) a prestavby. Smerovky som nechal pôvodné no svetlá v nich sú diodové.

Prišla ponuka tak som ju hneď kupil, nebola ani možnosť na výber.
Najazdené mám už čosi. Najradšej jazdím sám, tá ovládateľnosť je tam cítiť. Predsa to je väčšia moto s väčšou váhou. Bohužiaľ som veľmi vysoký (cca 190cm a viacej) a je to cítiť na moto. Táto moto je pre nižších približne pre jazdcov 175 cm a podobne. Cítim to hlavne ako mi nádrž nepasuje na zhyb kolien a veľká záťaž na ramená. Osobne mám rád offroad štýl kde som vzpriamený ako napr. Suzuki V-Strom. Vyrastal som na Jawa 50, tak obľubujem aj prašný terén. S GSkou je taká spolahlivosť, že by mohla prejsť v klude celý svet bez problému.

Mr.Crow
Mr.Crow napsal 27.03.14 v 20:08

Ďakujem a nápodobne.
Zvody výfuku som dal dole, bruskou obrusil a nastriekal čiernym sprejom odolávajúcim vysokým teplotám. Odporúčam všetkým čo sa im nepáči farba zvodov (taká hrdzavá). Farbu mám už 4tý rok a je stále ako čerstvá. Chcel by som ešte spätné, bo s originálmi sa zle pozerá do zadu.

aikon1
aikon1 napsal 26.03.14 v 22:13

Zachovalý kousek, ať ti dělá jen a jen radost