Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník tanoz
Vloženo 6.3.2014
Aktualizováno 20.3.2020

Prolet za skákáním a grilováním

Vloženo: 07.08.2017, Uskutečněno: 06.08.2017, Stav tachometru: 54811 km, Zhlédnuto: 11x

Je neděle 6. 8. 2017 a já se chystám na letiště. Plechovku nechám tentokráte odpočívat. Po opravdu dlouhé pauze vytahuji z garáže svoji Deauvillku. Je fajn, že mám štít dole (si jen tak bezděčně zamelu kdesi v hlavě) a otřu z ní prach, který stačil usednout na její ladné tělo.
Naložím si věci na skákání do kufru a zvolna vyrážím. Trochu jsem změnil způsob zahřávání stroje a namísto obvyklého několikaminutového klapaání motoru na volno před domem hned po startu vyjíždím na cestu. Prvních 5 - 6km jedu opravdu hodně volně. Celou cestu ji nepustím přes 80 km/h. Prostě si jen tak hraju, prohřávám motor, převodovku a pneumatiky. Pak se teprve rozjíždím. Jak je má zásada v obci pade (přes to vlak nejede) a mimo obec nebrzdím provoz. Nejvíc mne dojímají chudáci v plechovkách, co mne v obci předjíždí občas s troubením, nebo se zdvihnutým prostředníčkem a za vsí neví, kde mají plyn. Ve stylu dědečků s bekovkou na palici se pak sunou po prostředku silnice a nejlépeještě s mobilem u palice.
Po čtyřiceti osmi kilometrech dorážím na Líňské letiště. I tady jsem měl dobře 5 měsíců pauzu. Dnešní den si ale hodlám užít. Chci dát maximum skoků a tak si vezmu padák a jdu si ho sbalit. Asi ve tři hodiny dávám poslední skok. jen tak letmo koukám dole na comp a zaznamenávám asi svůj nejrychlejší volný pád. 142 km/h celých 12 s. No, na to, že se teprve učím mám z toho dost dobrý pocit.
Nedá se nic dělat, ještě mne čeká cesta do Konstantinek a tak si krátím cestu po dálnici. Přeci jen je to prostě pouhý přesun.
Po 43 km kousek před Okrouhlým Hradištěm míjím svoji lásku a tak točím stroj a vydávám se za ní. V Cebivi si dáváme sraz a že prý jedem do Bezdružic ke známým. Tak proč né. Navigace ukazovala cestu přes Rochlov a Lomničku. No, takové peklo jsem snad nikdy nejel. Asi v půli cesty nám radí nějací místní lepší cestu. Popravdě kdybych našel odvahu jet zpět po stejné cestě, tak je ze mne asi vrah. Cesta z Lomničky se už dala. Silice byla sice spravovaná tipykým tupounem Českým. Tam kde byla dřív jáma je dnes retardér, ale už to nebyl alespoň štěrk, jámy a kamení. Po milém pozezení a grilování u známých vyrážím zpět k domovu. Je taky už fůra hodin a tak si cestu opět krátím na Srříbro, Bor kde jsem dotankoval a dál domů po hlavní.
Den zavírám po 276ti km. Parkuji u domu a jdu na jedno. Nic lepšího snad ani ten den přijít nemohlo.

tanoz (5) napsal 11.08.2017 v 12:02

No Maty, ani netušíš, jak těžko je človeku, když prakticky na konci té lepší půlky sezony teprve otírá prach z mašiny.

maty400 (0) napsal 10.08.2017 v 20:20

No tak skákání už ti jde dobře,tak teď ještě natrenovane kilometry využít k cestě na Kokořínsko

k2j89 (25) napsal 10.08.2017 v 07:45

Koukám, pěkně jsi to rozjel

• O vánocích... :)

Letošní vánoce jsem byl bohužel již prakticky třetí měsíc marod. +o( (u) A jak jsem byl tak odkázán na dokupování dárků po netu, lehce mi cinkli o nosík doslova tři oříšky pro Popelku. B-) Ano, je to tak! Tentokrát

Vloženo: 22.01.2019
    Uskutečněno: 02.01.2019
  • Servis

Tak mám provedenou kompletku. Seřízení ventilů, výměna všech filtrů, výměna olejů v tlumičích, motoru a kardance a nové svíčky. Holka teď šlape jak víno. :-DD

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.12.2015
    Uskutečněno: 19.12.2015
  • SRAZ-NEsraz

Ať už za vznikem skupiny NTV stálo cokoliv, tak mohu říci, že se tu sešla docela povídavá parta. Jak čas běžel, tak se mi v „obálce“ množily dotazy typu: „Dáme sraz?“, Bude nějaké ukončení sezony?“, „Plánujete nějakou s

Vloženo: 18.10.2015
    Uskutečněno: 17.10.2015