Jawa 250/353 Kývačka (1956)

Vlastník ZASEJA
Vloženo 9.2.2014
Aktualizováno 9.2.2014

Měl jsem chvilku období kdy se mi zalíbila jawa 250 kývačka tak jsem měl takovou představu že ji zrenovuji koupil jsem 1 docela v dobrém stavu ale měla nějaké mouchy.

První dojmy - tak jsem na burzách scháněl potřebné díly ale rádobi překupníčci chtěli za blatník , kastlík atd takové částky že když jsem něco scháněl raději jsem kopil další kývačku a další a další a jsem jich měl 5

Motorku bych doporučil pro - pro pohodáře kteří nikam nespěchají

Doplňky na motorce - vše origo

Na kývačce se mi líbilo to že měla výkon pěkně odspodu a s mojí muší váhou jezdila jako vítr, nakonec jsem z těch 5 kývaček složil jednu takovou která byla složená jen z origo dílů žádná repase ani úprava ani nové díly a i tak vypadala velice zachovale jediné co u těch všech moto nebylo dokonalé bylo dobíjení to je známá slabina všechny relátka už to měli asi za sebou a fungovali tak na půl a jen ve vysokých otáčkách takže když jsem chtěl jet na delší cestu musel jsem dobít baterii což mě moc nebavilo a i pocit že zůstanu někde viset

ale i tak jsem na ní najezdil docela dost

spotřeba jezdila cca 2,5-3 l co by kdo chlěl nádhera, není to moto na rychlou jízdu ale na pohodovku a kochat se krajinou

Saxn
Saxn napsal 09.02.14 v 11:12