Aprilia Pegaso 125 (1994)

Vlastník Dowahkin
Vloženo 17.1.2014
Aktualizováno 17.1.2014

Musis byt celkom zrucny v drobnych opravach ked ju chces sedlat :D

První dojmy - Moto na svoj objem ddost mohutna to sa mi pacilo a aj farebna kombinacia bola fajn. Vykon celkom dobry ale treba to stale drzat nad 6 tysic tak aby privera nemohla vydychnut, potom sa to celkom da. Prvotne mi vykon stacil a bol som celkom spokojny ale po prvych 100 km na ceste som sa uz nudil.

Ako som uz napisal moto sa mi pacila aj ked som nevedel do coho idem. Kupil som si ju este pred mojim prvym vodicakom tak som sa najskor vozil po lese. Moto je do terenu dobra a jazda prijemna, pri spravnych gumach a dobrom jazdcovi ide moto v terene skvele. Samozrejme tym ze je to 125 celkom maly obsah je dost velky problem s pohynanim do kopca ale cez spojku sa to da. Na ceste to je s moto horsie. Nie koli jazdnym vlastnostiam ale koli vykonu. Do tych 100 km to ide celkom dobre a da sa aj na krizovatke prudsie vystartovat. Ale potom to uz nejde, na dost dlhej rovinke sa to da rozkulat na tych 130 ale musite mat ten spravny vietor :D ak vam bude fucat do ksichtu nikdy tak rychlo nepojde Pegaso. Ale s vetrom v chrbte je to sip :D
Tak koli tomu som chodil s moto na vychadzky do terenu. Aj na viac dnove ale bez spolujazdca.

Tak co by som dalej k tomu povedal. Ja mam skusenost ze moto je celkom spolahliva. Jedninu velku zavadu ktoru som mal tak bola netesnost vodnej pumpy, vymenil som si to sam a stalo ma to 25 eur. Inak som menil len olej, sviecku, Raz mi vypalilo poistku ale inak nic vazne. No clovek musi byt dost zrucny. Stale to bolo nieake to cistenie karburatoru, zopar krat som steloval zapalovanie, raz mi nedobijala baterku ale ako hovorim nikdy nic vazne, vsetko som si to opravil sam. Najskor ma to bavilo ze sa mozem s mojou laskou maznat ale potom mi to uz celkom liezlo na nervy :D chcel som sa vozit a nie sa stat odbornikom na drobne chyby Aprilia Racing Teamu.

Ale moto hodnotim ako velmi dobru pre zaciatok. Ja som spokojny no uz stacilo 125. Je to pre chlapcov.

GegT_
GegT_ napsal 08.06.16 v 01:43 10b.

Také jsem ji měl a s láskou na ni vzpomínám. Každou sezonu nový nikasil.
Nutné jsou na ní hned dvě vylepšení. Odstranit termostat, aby motorka chladila nonstop. Je to kvůli razantním změnám teplot motor/nikasil vydrží déle. Druhá věc odstranit čerpadlo oleje a míchat si benzín ručně.