Honda XRV 750 Africa Twin (1995)

Vlastník jakubjezik
Vloženo 22.12.2013
Aktualizováno 15.1.2014

Po třech letech na Transalpu dozrál čas na změnu. Nejradši bych KTMku, ale Afrika je prostě dostupnější. Navíc poctivý kus železa.

Motorka koupena od Petr_TA (Praha 4-Modřany) - S Petrem super jednání. Motorka měla podrobný deník tady na serveru, určitě nadstandardní. Byl jsem spokojen :)

První dojmy - Na Africe jsem se poprvé trochu svezl díky kamarádovi, který byl ochotný si na vyjížďce na chvíli prohodit stroje. Bezprostřední porovnání Transalpa s Afrikou bylo to, díky čemu jsem se rozhodl pro změnu. Je to jako srovnávat kolo a letadlo.

Doplňky na motorce - Plno, doplním později

Krátké video z poježdění 11.1.2014

Věděl jsem, do čeho jdu. Je to vyšší, těžší a silnější než Transalp. V podvozek je hodně rozdílný, i když na obou Afrikách, které jsem si zatím projel, jsou progresy. ty jsem na TA neměl. Každopádně víc žehlí. Motor má lepší zátah, přece jenom je to sedumpade. Největší rozdíl ale vidím v jízdě ve stupačkách. TA neumožňoval pořádně podložit řídítka a naklopit je dopředu, takže byly nízko a hlavně blízko u těla. To je zásadní výhoda Afriky.

Gigapen
Gigapen napsal 17.02.16 v 08:25 10b.

Paráda

jakubjezik
jakubjezik napsal 26.12.13 v 21:42

Zdar, dík za přání. Jen co sleze sníh, který ještě nenapadl, můžem vyrazit Ještě teda přezout na pořádné gumy

134mirek_XRV
134mirek_XRV napsal 26.12.13 v 11:24 10b.

nádherný stroj, jsem rád že na Bystřičce budou 2 takové nadčasové motorky.Moc se těším na vyjížďku s Tebou :), takže s přáním abys byl kolama vždy na zemi a mnoho km bez poruch ! M$

nekarlos
nekarlos napsal 23.12.13 v 18:46 10b.

Nemůže tě zklamat..

jawamistral
jawamistral napsal 23.12.13 v 18:03

Nádherný stav, ať dělá radost. Taky jsem nedávno koupil afriku tak můžeme dát někdy vyjížďku