ČZ 125/473 (1964)

Vlastník Stifmajstr
Vloženo 21.11.2013
Aktualizováno 21.11.2013

Stará klasika, prostě nejlepší stroj na naučení.

První dojmy - Vyčistil jsem karbec, dolil olej, nalil benzin a motka jela.

Motorku bych doporučil pro - Začátečník si na ní užije spoustu srandy, ale také si k mašinám vybuduje jakýsi respekt. Myslím si, že jak člověk dosáhne na stupačky - je to ideální čas na začátky na silnější kubatůře :) Já začínal na tomto stroji, když jsem ani nedošáhl pořádně na stupačky :)

Doplňky na motorce - Tachometr sigma

Motorka je super na začátky...můj otec jí koupil tenkrát (bylo mi asi 6 let, takže rok 2002) za 500 kč. Koupili jsme jí od nějakého sedláka, který tomu enrozuměl a myslel si, že motka má zadřenej motor. Opak byl pravdou - stačilo vyčistit motor od poválečného prachu a mašina šlapala.
Byla (a stále je) to moje druhá motorka, hned po fekálovi, takže vzpomínky na ní mi zůstanou už na vždy. Jelikož jsem se na ní učil jezdit, tak jsem se rovnou učil i opravování tohoto pekelného stroje. Karbec jsem rozebíral furt a pak jsem podle knížek karbec nastavoval. Nejhorší bylo, když jsem se tenkrát na ZŠ těšil, že si po páečním příjezdu na chalupu ihned zajezdím...ale nakonec to skončilo tak, že jsem jí celej nasranej dotlačil domů a zase něco šteloval. Buď se mi zadělal karbec od sajrajtu z nádrže, nebo se něco dostalo do sání.
Ale díky tomuhle jsem se naučil mašinu spravovat a teď už jede jako za mladých, jelikož jsem postupem času do motky něco zainvestoval. Byla tu výměna spojky, brzdy, atd.
V 16 letech jsem si udělal papíry na 125ccm (11kW) a ČíZu jsem dal na veteránské papíry.
Slouí mi do dnes, ale už na ní nejezdím. Pořídil jsem si Honda XR 125 L. Miluji elektrický bezproblémový start.

Milan1963
Milan1963 napsal 22.11.13 v 12:24

Dolin
Dolin napsal 22.11.13 v 09:21 10b.

Krasavice

WolfStanley