BMW F 650 GS (2003)

Vlastník Pixmar
Vloženo 20.10.2013
Aktualizováno 28.3.2022

Slušná hračka po přestupu ze 125.

První dojmy - Naprostá spokojenost, motorka v krásném stavu až na pár šrámů, slušná spotřeba, dobré pohodlí, ... jen trošku nezvyk z prohozeného přepínače blinkrů a troubení vůči Hondě, ale zvykl jsem si.

Doplňky na motorce - deflektor, nosiče bočních kufrů, ALU kufry, hrazda s držákem na tel., kryty rukou, origo topcase, zásuvka na 12v ( výroba desky v deníku )

Po motorce jsem koukal už delší dobu, papíry už jsem měl hotové, ale ještě jsem je neměl v ruce ... a to už jsem koukal po strojích ... Zanedlouho jsem si přivezl toto BMW. Nemám tomu moc co vytknout, jsem s ní spokojen, jen mě trošku zklamal originální kufr který na plotně lítá nahoru a dolu, doprava a doleva... Druhá věc kterou bych vytkl je na můj vkus dost hlučná převodovka, ale po přečtení různých příspěvků od majitelů jsem zjistil, že s tím budu muset žít :D.

Hned po koupi nastal jeden problém se kterým jsem samozřejmě počítal, papíry mám pouze na 35 KW a motorka měla 37, ani jsem ještě nestihl zavolat do servisu ohledně škrcení a už přišli velké problémy s policií... No bohužel mi bylo řečeno v autorizovaném servisu že škrcení na 35 KW neexistuje, což se mi nezdálo .. nakonec jsem zjistil že je škrcení na 35 možné, ale cena se pohybuje nad 8 000 Kč, zatímco v autorizovaném servisu to vyjde na 25 KW za nějaké 2 tis. Neměl jsem bohužel takové finanční možnosti a tak jsem to nechal udělat na 25 KW ... vím že přicházím o hodně výkonu ale co se dá dělat... ono mě to stejně na nějaké to ježdění stačí, nejsem žádný závodník :D

To ovšem nebylo všechno,

další překvapení čekalo na místním úřadě kde se vyskytli velké problémy ... potvrzení o montáži v autorizovaném servisu a papír s homologací od BMW s razítkem a podpisem. S těmito doklady jsem vyrazil na úřad kde mi nejdřív pan * řekl že mě pošle na technickou aby mi ověřili, zda tam mám škrtící sadu protože mi nevěřil že jí tam mám, na doklad o montáži mi řekl jen to že mi ho může natisknout kde kdo a že ho to nezajímá, po chvíli řešení mi dále řekl, že se mu ty papíry s homologací nezdaj, že by to tak určitě v BMW nenapsali a naznačil mi opět, že takovej papír si můžu vytisknout doma ... no tak to už je vrchol říkám si (dodávám že tam bylo razítko a podpis). Zavolal jsem tedy do BMW kde mi homologaci dělali a dozvěděl jsem se že je vše v pořádku, pan * mi na úřadě řekl že si tam ty papíry nechá a že si to sám zjistí ..musel jsem odevzdad všechny doklady od motorky... a že na to má prý celý měsíc .. no to už si dělaj ... no nakonec mi na úřadě papíry samozřejmě vyřešili ... na motorku jsem ovšem mohl sednout až tedy po měsíci.

Boro65
Boro65 napsal 05.01.14 v 14:25 10b.

Pixmar
Pixmar napsal 28.10.13 v 18:42

Dík a ano .. bohužel se toho moc proti nim nezmůže

Milan1963
Milan1963 napsal 27.10.13 v 20:52 10b.

Pěkná motorka. Máš dobré nervy, jak je vidět, úředník je u nás pořád pánem...dobře, že ses nedal otrávit a jezdíš.

Pixmar
Pixmar napsal 25.10.13 v 14:20

Díky všem ..co se týká úřadu ... asi to tak budu muset udělat, už jsem si na ně hubu trochu otevřel, ale asi to nebylo dost ... a k té řetězovce ... budu na to myslet až budu měnit, teď je ještě v dobrém stavu díky za radu

Sharki
Sharki napsal 25.10.13 v 08:20

Dobrá volba, budeš moc spokojenej, je to držák a univerzálka na ofík i silnici. Když ji musíš mít uškrcenou, tak jdi do řetězovky. Já mám 16X43. Budeš sice více řadit, ale spadnou ti otáčky a budeš rychlej. Ahoj Sharki