Jawa 50/555 Pionýr (1961)

Vlastník MecanicaTonik
Vloženo 11.10.2013
Aktualizováno 22.6.2014

Jawa 50/555 pionýr z roku 1961

První dojmy - Prvni svezení bylo trochu složitější. Furt vypadávaly kvalty a nechtěla mě zavest do kopce před barák :-) na jedničku jsme to nějak zvladli, ale to byl konec trápéní uleželého motúrku. Vyndal jsem motor,sundal plechy a všechno odnesl na půdu, kde si budem celou zimu zpříjemňovat volné chvíle snažením o renovaci.

Doplňky na motorce - Tak a po 8 měsíčním hraní a shánění je konečně hotovo. Ještě sice schází chrom kola a výfuk, ale to bohužel finance ještě nedovolily.Jinak pionýr jezdí,svítí,bzučí a dělá zatím radost se zajížděním.

Pionýra jsem dostal od kámoše zadarmo v nepojízném stavu. Přemyšlel jsem co s nim tak udělám, protože fakt nebyl zralej na uložení a nechat ještě zestárnout. Tak jsem se vrhnul do zprovoznění. To se naštěstí podařilo za pár hodin v jeden den, takže první část byla za mnou (zjistit jestli vubec má cenu ho renovovat).Na to, že nejel asi 15 let tak vrčel jak hodinky Tak jsem se teda rozhodl že ho dám dokupy.

danny3716
danny3716 napsal 18.03.14 v 20:45 10b.

To je nádherná práce smekám

060970
060970 napsal 12.12.13 v 21:07 8b.

Paráda řeji dlší skvělé kousky ať se dětí mají z čeho radovat a co obdivovat

Mipule
Mipule napsal 11.10.13 v 11:49 10b.

S tímhle má člověk intenzivní zážitky, na které jen tak nezapomene..! Ať vydrží ještě tak 50 let!