Yamaha XJ 900 (1995)

Vlastník DirtyHarry
Vloženo 29.9.2013
Aktualizováno 11.10.2015

Poctivá klasika z minulého století, co ani dnes neurazí ...

První dojmy - Velká, široká, nic neskrývající, s pořádným potenciálem. Jako dámy z obrazů Alfonse Muchy :-).

Motorku bych doporučil pro - Pro znalce a gurmána. Mladíci ji nedocení, amatér ji rozbije.

Doplňky na motorce - Budou a ne málo . Zatím větší plexi (nedocenitelné), zrcátka z FZR, zabírají lepší okruh a mohu dát větší rejd při parkování. Samosebou kufry, padáky a chci ji oživit airbrushem či polepy (decentně, samozřejmě).

Ve čtrnácti Kozey Dechinson, od patnácti ČZ a Jawy různých obsahů a stavů, pak na hoodně let pauza (zplodit syny, zasadit strom, postavit dům) a po zralém a uváženém výběru tahle kráska. Velký, nádherný motor (bez vody, jak jinak), výfuky po obou stranách (žádný solo barel), chromu tak akorát plus kardan a slušné recenze. Při svých 183/85 jsem nechtěl nic subtilního a vypadat jak na minibike. Rozměry a váha jsou plus pro jízdu, boční vítr kýve spíše se mnou než se strojem, při stání a parkingu mínusem. Posez je luxusem, i spolujezdec si vrněl. Motor zabírá dost od spodu a táhne rovnoměrně brutálně, dobržďování plynem je příjemně účinné. Průjezd zatáčkami je lepší svižněji, ale pokládá se do nich pouhým pohledem. Rám je opravdu masivní, žádné vlnění či kroucení. Na brzdy nemám výtku ani na spotřebu, řazení je přesné a netřeba "to tam cpát". Na dálku je jízda požitek, jezdím i město a žádný problém. Cestou na chalupu jsem musel zdolat i louku a štěrkovou cestu a mile překvapila, čekal jsem, že se bude smekat, ale holka je poslušná i tam. Mám ji týden, nájezd pár stovek km, zatím se stále seznamujeme, ale to, co jsem očekával, to mám .
2014 - Zimní údržba, renovace rámu, elektro, kapotáže, nový celolak (černá metalíza od Toyoty JP s vyšší zrnitostí), nové potisky (kombinace stříbrno-fialová na zelenou variantu XJ), nově potažené a prošité sedlo, obutí Conti Road Attack, čiré blinkry ... prostě práce jak na kostele .

ivan1
ivan1 napsal 03.07.15 v 18:11 10b.

Dnes jsem obdivoval Tvůj stroj v Mostě před Kauflandem, skvěle udržovaný. Máš 10. Ozvi se na Ivan1

davsn
davsn napsal 13.02.14 v 21:22 10b.

super

DirtyHarry
DirtyHarry napsal 30.11.13 v 08:53

Doufám že ano . A parádní teprve bude, sedlo už je u čalouníka, doplňky objednány, holka odstrojená v garáži ...

frigo
frigo napsal 25.11.13 v 11:33 10b.

Je parádní, doufám, že se na cestách potkáme?

KovarskejXJ
KovarskejXJ napsal 07.10.13 v 22:09 10b.

Máš jí moc hezkou! Ať slouží spolehlivě, jak ta moje!