Yamaha XV 750 Virago (1989)

Vlastník Warner
Vloženo 12.8.2013
Aktualizováno 12.8.2013

Moje první motorka s řazením a zatím si nemohu stěžovat

První dojmy - Ve srovnání s předešlou Aprilia Atlantic 500 výrazně lépe odpruženo, o trochu méně pohodlné sedlo a do zatáček jde s radostí. V teplých dnech jde od motoru docela teplo, ale co čekat u vzduchem chlazeného stroje. Hlavní je ale jednoduchost údržby vzduchem chlazeného motoru s kardanem. Žádné blbnutí kolem trmostatu, žádné přesňování čerpadla, žádné napínání řetězu, žádná výměna válečků, nebo řemenu.

Doplňky na motorce - Plexy, padací rám s předkopy, držák na nápoje, postraní brašny, opěrka spolujezdce a zadní kufr.

Po několika shlédnutých motorkách (všechny XV 535 Virago) jsem se na konec rozhodl pro tuto XV 750. A to hlavně díky prodejci. Jedna 535 byla v bazaru, orezlá, neudržovaná. Druhá 535 byla sice v lepším stavu, ale zato prodávající na mně působil, že mu je jedno jestli jede na traktoru nebo na motorce. Hlavně, že ho doveze. Málem jsem už koupil, ale pak jsem si řekl ne. Já chci stroj od někoho, kdo ho bude mít rád. A tak jsem našel tuhle XV 750. Pán mi předával klíčky třesoucí se rukou a já slíbil, že se o moto budu dobře starat.
Zatím mám najeto jen 80km po městě, ale jízda je velice příjemná. Srovnávat mohu s maxiskůtrem Aprilia Atlantic 500. Yamaha sice nemá tak pohodlné sedlo, ale vyváží to lepší ovladatelnost a skvělé tlumení. Dokonce i míň fouká do helmy. Krásně dosáhnu na zem. Někomu to přijde divné, ale tam kde jsem u skůtru tahal za heft, tak s tímhle si říkám "potřebuju tady mazat 100?". Je to příjemné vyklidnění.

bortl
bortl napsal 05.05.16 v 20:22 10b.

Pěkná virgule

Vedroso
Vedroso napsal 26.04.14 v 18:13 10b.

Virago je virago téměř bezúdržbový stroj

_Kovboj_
_Kovboj_ napsal 09.09.13 v 12:10 10b.

Možná tě už i na silnici ostatní pozdravý . Užívej si to. 10b.

babule
babule napsal 25.08.13 v 21:44 10b.

krásná motorka...ta barva jí sluší...hodně šťastných kilometrů

mastan
mastan napsal 19.08.13 v 19:56 10b.

paráda...co víc dodat