Jawa 90 Cross/Trail (1969)

Vlastník berys.j
Vloženo 17.7.2013
Aktualizováno 17.7.2013

Solidní motocykl české výroby, bohužel už, že se nevyrábí dál.

První dojmy - Jednoduchost ovládání. Na svůj titěrný výkon pěkné zrychlení. Dle mého názoru dobrý stroj přírodou.

Proč jsem si vybral tento stroj? - Dostal jsem jej a dal jsem jej celý do kupy.
Dá se říci, že si před 15-ti lety vybral on mě.
Kolik mám najeto? - to je sporadické, používám jej pouze k vyjížďkám, spíše kocháním, však již má něco za sebou a na závodění není.
Po motorové stránce je velmi spolehlivý, jak se všude uvádí, že odchází klika, tak mohu zaklepat na dřevo to se mě nějak vyhnulo, Podvozek je takový nedodělaný, přední šavle krátké tudíž dost plavou a zadek je dost zas měkký, tak je to taková zábava, pokud jedete do zatáčky a v ní je vlnka, ale je to babička tak od ní se zázraky nedají očekávat.
Ale jinak jak jsem již napsal výše nemohu na ni nechat dopustit, složí dobře.

Ondrejd
Ondrejd napsal 14.07.15 v 15:46

Len aby sa nezabudlo: Jawa 90 bola komplet vyvinutá v Považskej Bystrici pod názvom SK 90 a nemá spoločné nič s Jawou. Ale za starého režimu na príkaz Motokovu podniku zahraničného obchodu museli Považské strojárne na oko kúpiť od Jawy licenciu a museli za ňu aj Jawe platiť. A samozrejme museli motocykel nazvať Jawa.

lukas590
lukas590 napsal 24.07.14 v 12:07

Ahoj měl bych zájem o koupi tvé jawy 90 trail pokud bys byl ochoten prodat ozvi se 608 711 734 nebo meil lukas590@post.cz

Milan1963
Milan1963 napsal 20.07.13 v 16:45 10b.

Pěkná a když i dobře slouží, zaslouží si 10 bodů.

hruso25
hruso25 napsal 18.07.13 v 17:08

Pekná mašinka,je dobré že sa o ňu tak staráš,lebo je ich už málo.Je veľká škoda ,že ich výroba bola utlmovaná a zastavená.Ďalší moderný a pokrokový stroj bol Jawa 50 238 Mistral,ten skončil v štyroch kusov.Súdruhovia z NDR boli na exkurzii v Považskej Bystrici a o pár rokov sme sa išli potrhať za Simsonmi.V Považskej Bystrici vyrobili v spolupráci zo ZSSR/RF moderný motor pre cvičné prúdové lietadlá (L39,159:YAK 130) a tiež sa veľmi sériovej výroby nedočkal.Povážske Strojárne sú asi prekliate.

Minddo
Minddo napsal 18.07.13 v 12:06

Pekná, v takejto farbe som ju ešte nevidel. Inak je to motorka slovenskej výroby respektíve československej. Bola komplete navrhnutá, vyvinutá a vyrobená v Považskej Bystrici. To len tak pre poriadok :)