Yamaha TDM 900 (2003)

Vlastník Ondrasan
Vloženo 22.6.2013
Aktualizováno 23.5.2014

Když srdce zavelelo, tak o rok mladší a méně jetou CBFku vystřídala tahle kráska a nelituji.

Motorka koupena od Petbull moto - Pohodový přístup, motorku jsem si vyzkoušel a projel, jen stav pneumatik byl horší než inzerovaný, ale to spravila drobná sleva

První dojmy - Po přechodu ze čtyřválce mě překvapily vibrace v nízkých otáčkách, ale po tom, co mi na fotkách padla do oka, tak mi při jízdě sedla i do ruky.

Doplňky na motorce - 3 x kufr, vyhřívané hefty, kryty rukojetí, ukazatel zařazené rychlosti, zásuvka na 12 V, brašnička na navigaci/telefon, padací špunty, K&N vzduchový filtr

+ Motor - v nízkých otáčkách sice ucukaný, ale plně to vynahradí svým nepolevujícím tahem nad 4000 ot./min, kdy i přes svůj relativně nízký výkon dokáže pěkně zatahat za ruce a to se spotřebou od 3,8 do 5 litrů. Určitě by si dokázala pápnout i víc, ale mám se celkem rád, takže moc nedivočím.
+ Vzhled - mě se prostě líbí ač například vedle kamarádova GS Adventure vypadá jak žížala na dietě
+ Spolehlivost - od loňského jara, kdy jsem ji pořídil jsem s ní nadrandil cca 18 tisíc km bez sebemenší závady a doufám, že tomu tak bude i nadále, již brzy vyrážíme nakroutit dalších pár tisíc na jihovýchod Evropy
- Převodovka - mohla by být tišší a když se řadí moc s citem, tak tam ten správný kvalt občas neskočí
- Brzdy - ač má předek snad původ v R1, tak by klidně mohl brzdit trochu razantněji, ale třeba to spraví pancéřové hadičky, na které snad časem dojde, naopak zadek je dost kousavý a dost brzy gumuje
- Přední blatník - je prostě krátký a při jízdě v mokru jde hned všechen bordel ze silnice na motor a na nohy, ale to je taková divná móda skoro u všech současných motorek
- Nemá centrální stojan - při údržbě řetězu celkem chybí, ale investovat do kusu železa 4-5 tisíc nehodlám
- Mimo silnice radši ne - svody pod motorem a v podstatě nemožnost sehnat na přední 18" kolo pneumatiku s trochu offroad vzorkem ji předurčují spíše na zpevněné cesty

Ač jsem tady těch mínusů vypsal docela dost, tak jsem se svým výběrem spokojen a neměnil bych. Teda za SuperTenére 1200 ano, ale ta je vzhledem ke svojí aktuální ceně zatím jen snem. I když i sny se občas vyplní, tak třeba někdy časem...

context
context napsal 23.05.14 v 19:50 10b.

krásna tdm, přeji hodně najetých km bez nehod

Bazillišek
Bazillišek napsal 23.05.14 v 19:50

fajn recenze

Milan1963
Milan1963 napsal 22.06.13 v 21:01 10b.

Dobrá koupě, přeju příjemné kilometry.