Honda CBR 125R (2007)

Vlastník _TB_
Vloženo 23.5.2013
Aktualizováno 14.8.2013

Minifireblade – optimální motorka na začátky. Budu na ni vždy v dobrém vzpomínat.

Motorka koupena od FIRMA:F-moto - Neslovice u Brna (Neslovi

První dojmy - Na motorku jsem si rychle zvyknul. Díky nízké hmotnosti a úzkým gumám je její obratnost úžasná, na druhou stranu se nechá snadno rozhodit poryvy větru a na nerovném povrchu je občas dost neklidná. Postupem času mi trochu scházel výkon, ale běžnému provozu jsem vždy bez problémů stačil.

Když jsem vybíral stopětadvacítku, byla volba poměrně jasná. Nechtěl jsem "čínu" a ze zbytku produkce bylo CBR výrazně nejlevnější a nejdostupnější. Řekl bych, že poměr ceny a výkonu tu byl nejlepší. Když se pak nedaleko ode mně objevila za přijatelnou sumu tahle faceliftovaná kráska se vstřikováním v černé barvě v kombinaci s tmavě šedými polepy, ve které jí to podle mě sluší nejvíc, bylo rozhodnuto.

Motorka je určena především pro začátečníky, a tento svůj účel plní dokonale. K získání základů je to zkrátka ideál, od začátku dělala přesně to, v co jsem doufal a co jsem si od ní sliboval. Nezáludná, spolehlivá, takřka bezúdržbová. Pokročilejším bude pochopitelně chybět výkon; spolujezdec si v lepším případě jízdu neužije, v horším zažije muka; jezdec bude mít po delší trase potřebu vyhledat chiropraktika či ortopeda. Řízení mě však bavilo vždy, i s bolavými zády, a brzdou provozu jsem opravdu nikdy nebyl. Na běžné, každodenní ježdění na horní hranici rychlostních předpisů mimo dálnici je to plně dostačující. Kdo chce víc, ať přejde na větší stroj.

Nikdy mě nikde nenechala stát, vděčím jí za patnáct tisíc příjemně strávených kilometrů a několik opravdu krásných výletů. Doufám, že novému majiteli bude sloužit stejně dobře jako mně.

Moje výlety:

• Moravské Knínice – Chudčice
  • kolem brněnské přehrady
  • kolem Masarykova okruhu

alik32
alik32 napsal 23.05.13 v 09:34 10b.

taky jsem po ní toužil nechtěl jsem přeskočit z Jawy na stokoňovku ale po deseti letech se znova rozjezdit ale pak to dopadlo jinak každopádně skvělej stroj