TGB X-Motion 300 (2013)

Vlastník DoktorMax
Vloženo 19.5.2013
Aktualizováno 30.7.2016

Vloženo: 21.06.2015, Uskutečněno: 23.05.2015, Stav tachometru: 10000 km, Zhlédnuto: 12x

Od února, sotva vysvitlo první letošní sluníčko, jsem sliboval kamarádům skútrařům zopakování jarní akce na skútrech. Chtěl jsem, aby byla jiná, než v minulosti. Sice jen jednodenní, ale s pořádným svezením i poznáním zajímavých míst našeho kraje.
Od jara proto nejprve plánování nad mapou, poté informace s využitím internetu a nakonec buď osobní nebo telefonická upřesnění o možnosti svačiny i pozdního oběda, v kolika lidech a kdy budeme mít závěrečné grilování a jak je to s klíči na vstup na rozhlednu na tachovsku (jeden z našich cílů).
A tak se ráno v 7.00 hodin v sobotu probudím, rychle mrknu na satelitní fotky počasí a krve by se ve mne nedořezal. To snad ne! Jedeme přímo do celodenní oblačnosti s deštěm. Den před hezky, den po taky nádherně, jenom dneska naprd
Během hodiny mám náhradní trasu, podle všech satelitních předpovědí nebude na Písecku a Strakonicku pršet, maximálně trochu oblačnost. Hurá!
Před 10. hodinou se scházíme u Davida Babky na dvoře firmy v Klatovech, někdo sám, někdo s "baťůžkem". Dohled jako vždy nad mladými a neklidnými máme v kolegovi s nadhledem nad našimi nápady... aby ne v 70. letech jsou už nějaké životní zkušenosti Máme zpoždění sice 30 minut, ale proti všem předpokladům začíná v Klatovech pršet taky. Rychle na Plánici a do bezdešťové zóny Po 10. km zastavujeme, mokří a rádi bereme za vděk autobusové budce... Kolem ale jezdí totálně mokří a zabahnění cyklisté závodu Král Šumavy. Poslední jedou rodiny s dětmi... děti a maminky padají na polních bahnitých cestách ve vyjetých kolejích... a ambiciózní cyklističtí tatínkové neúnavně sdělují, že zbývá už jen 32 km do cíle. Zlaté naše nepromoky a i promoky
Je po dešti a plni optimismu se zpožděním jedeme směr Plánice, kde mám připravenu první zastávku- Muzeum Františka Křižíka. Zastavíme a letmým pohledem za záda vidíme, jak se žene další vlna deště... Sorry Františku, ale mokro není příjemné a tak zkracujeme a jedeme směr Blatná. Cestou se situace spíše vyhrocuje a je otázkou času, kdy zase zmokneme. Záchranou je pneuservis + cukrárna našeho známého v Horažďovicích při vjezdu od Blatné do Horažďovic. Okamžitě je nás plná cukrárna, sušíme bundy, kalhoty, rukavice apod, zatímco venku se po hodině vyčasuje. Máme totálně skluz oproti náhradnímu plánu a tak hurá na Braníčkov, kde nás čeká grilování a dobroty. Tam dorážíme dříve, než bylo v plánu a narážíme opět na cyklisty - Braníčkov je totiž opět průjezdní místo terénního cyklistického závodu Král Šumavy... Takže hurá do hospůdky a do tepla. Jen občas se vyjdeme se podívat na ty kuličky bahna, co šlapají hlava-nehlava...
Místo plánovaných 190km jsme dali čistých 90km + kluci cestu něco do a z Klatov domů. Příště snad bude lepší počasí.

PS.: druhý den praží sluníčko o 106 a sušíme kalhoty a bundy ze soboty. Při plánování jsem se v únoru sekl o 24 hodin. Tak příště ...

• Prodej

Nadešel čas, jít dále. Na větší dálky, ve dvou a přece jenom trochu svižněji. Skútr si našel novou majitelku ( nebo ona jeho ), předtím i férová domluva o výměně přední pneu a předního brzdového kotouče a tak v říjnu 201

Typ: Prodej
    Vloženo: 04.11.2016
    Uskutečněno: 04.11.2016
  • Druhá velká výprava na skútru

Tak jsme se minulý týden vrátili s kolegy z letního velkého výletu. Minulý rok jsme dali za týden 2tis km po Slovinsku a Itálii, letos padla volba na oblast kolem Bodamského jezera (Rakousko, Německo, Švýcarsko, Lichtenš

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.08.2016
    Uskutečněno: 29.08.2016
    Tachometr: 20000km
  • Výměna řemene variátoru + přítlačného talíře variátoru

Náhle bouchání, prokluzování řemene, hrozné zvuky a vytahaný řemen musel ven, při tomto se zjistilo, že odešel tisícihran na talíři variátoru. - řemen- 3160 Kč (děkuji konkurenčnímu dovozci skútrů SYM, protože jediný m

Typ: Oprava
    Vloženo: 17.08.2016