Ural M 70 (2012)

Vlastník MD
Vloženo 23.4.2013
Aktualizováno 12.9.2018

Totální šílenost na třech kolech, neskutečná zábava a přitom stoj na vše ostatní.

První dojmy - Nevím jak začít, podstatná informace je, že je to úplně něco jiného než klasický motocykl. Technika řízení, chování na silnici a jízdní vlastnosti jsou někde jinde. Neřekl bych, že horší, ale jiné. Strašná sranda a zábava řídit tento stroj. A ten pocit když začnete couvat, a ostatním vypadnou oči z důlků je k nezaplaceni.

Motorku bych doporučil pro - To vůbec netuším, asi pro nějaký blázny :)

Doplňky na motorce - Nepromokavá plachta na sidecar, plexi na sidecar

T: Dobrý den, ať se na motocykl dívám jakkoliv, musím se jako první dotaz zeptat, jak Vás to vůbec napadlo?

MD: Dobrý den, na to se těžko odpovídá. Pár let jezdím na chopperech a podobných strojích. První byla Honda Shadow, krásná, hodná spolehlivá motorka. Bohužel ale malá. S partnerkou jsme chtěli jezdit na výlety a delší cesty a to bohužel pohodlně moc nešlo. Přišel čas na výměnu ale s vyšším obsahem se sice vyřešila rychlost ale pohodlí vůbec ne. Kvůli zranění jsem toho ani moc nenajezdil a dragstar prostě nepadl do ruky. Začali jsme přemýšlet co dál. Chceme cestovat, kempovat, jezdit po zapadlých silničkách naší vlasti. A vidíte dopracovali jsme se k Uralu (smích).

T: Jak se tak dívám tak krásný stroj, řeknete nám o něm trochu víc?

MD: Ural je ruská firma sídlící ve městě Irbit. Za války získali plány německých BMW a pro válečné účely začali vyrábět motocykly se sidecarem. A výroba pokračuje až do dnes. Více se určitě dočtete na internetu. Model který je na fotkách je model M70 který byl vyroben v limitovaném počtu kusů k 70ti letému výročí továrny.

T: Mohu se optat proč zrovna tento model?

MD: Po rozmýšlení a hlavně názoru prodejce jsme se rozhodli pro tento model z několika důvodů. Naše ambice jsou hlavně cestovatelské. A v drtivé většině případů po silnici. Takže rozhodování mezi modely retro a tourist vyhrál model retro, který lépe sedí na silnici. To, že jsem vybrali právě M70 tak bylo dáno tím, že byl pravě na skladě a dostali jsme na něj slevu a hlavně je to kus krásného železa. Pak už opravdu nebylo co řešit.

T: No a vzhledem k času co nás tlačí, poslední dotaz. Jaké to na něm vlastně je, jak se na něm jezdí?

MD: Těžko se to popisuje, máme najeto kolem 300km zatím. Ale je to naprosto úžasné. Úplně jiné než motocykl a přesto zábavné, hodně zábavné. Člověk se při tom strašně nadře. nestačí pouze naklápět ale musí se točit řidítky, přesouvat těžiště a zrychlovat a zpomalovat aby se sidecar točil kolem motorky a nebo naopak. Ale pokud se s kulometčíkem sehrajete tak si připadáte úžasně a každá zatáčka je požitek.

T: Děkuji za rozhovor, doufám že ho v brzké době dokončíme.
MD: Už se těším.

Bajz0
Bajz0 napsal 13.11.17 v 15:18 10b.

Honza-HD
Honza-HD napsal 13.08.15 v 16:07 10b.

chlapácký stroj, taky po něm pokukuji

Vycho
Vycho napsal 01.05.13 v 09:52 10b.

Neskutečná nádhera,ať slouží

Tanamrki
Tanamrki napsal 30.04.13 v 21:35 10b.

Jenykho
Jenykho napsal 30.04.13 v 08:55 10b.

mašina super, fotky super... ale co je nejvíc super, je tvoje odvaha si něco takovýho pořídit! Chlapský rozhodnutí, odhodit kabelku, přestat si kupovat šminky a vrátit se k vidlím! Chlape jsi srdcař a 10B je málo...