Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník Baza
Vloženo 6.4.2013
Aktualizováno 15.7.2017

15.11.2013 ukradená!!!

Hledal jsem něco co by mě bavilo po SV650, ale zároveň se na to dalo posadit i spolujezdkyni, bez toho aby trpěla na delších cestách. Tak snad jsem vybral dobře :).

První dojmy - Na první dojem na mě velký Fazer zapůsobil velmi pozitivně, zátah perfektní i bez nutného podřazování, od 7tis. to jede jako prase :D, podvozek je oproti SV taky úplně jinde, byť to již dávno není novinka na trhu. Díky své váze Fazer působí dost klidně, snad jen zadní pružina mi přišla dost měká, takže je potřeba si s poladěním ještě trošku pohrát. Trochu mě překvapila tvrdá spojka i její "nemožnost nastavení na páčce", měl jsem co dělat abych vůbec na páčku dosáhl (to jsem vyřešil výměnou za jiné). Laděný výfuk dokáže i s tlumící vložkou slušně polahodit uchu, takže pro mě další plus.

Doplňky na motorce - Širší řidítka Barracuda, laděný výfuk Ixil, po té výměna za Remus Powercone, orig. Yamaha klín pod motor, vyšší plexi MRA, vyhřívané hefty Daitona, orig. padací protektory, reflexní proužky na kola, bílá sklíčka blinkrů, nastavitelné páčky, topcase držák + kufr Givi 47L, elektrická zásuvka.

Po necelém roce najeto 5000Km. Nebýt skoro 2 měsíců neplanované přestávky, kdy jsme museli s přitelkyní na poslední chvíli změnit plány docolené, bylo by kilometrů určitě mnohem víc.

Motor má výborný zátak od spodu! I ve dvou se dá v pohodě jet na pětku, šestku na 2tis. otáček, pak vzít za heft a prostě bez váhání zrychluje...kolem 4tis. už je krouťák fakt dostatečný i na bezpečné předjíždění. Pokud se člověk chce svést trochu rychleji, od 7tis. nahoru je motor docela peklo :), ale pořád se to dá zvládnout, pokud má člověk trochu rozum...

Brzdy jsou excelentní, bez potřeby vyvíjet vetší tlak na páčku, při prudším brždění je Fazer klidný jako by se nic nedělo.

Fazera jsem vybral kvůli plánovaným delším výletům i s ohledem na spolujezdce, ale nechtěl jsem vyloženě cesťáka, protože mě občasné vyjížďky kolem komína prostě taky ještě baví. Po roce prvozu už mohu s klidem říct, že jsem vedle určitě nešlápl :).

Kubeja
Kubeja napsal 06.04.13 v 15:34 10b.

Tak tak, vedle jsi fakt nešlápnul. Je to hlavně krásnej bike, kterej je sice starej ale ty dnešní jsou k zblití co se designu týče

istonbike
istonbike napsal 06.04.13 v 11:25 10b.

Vedle si nešláp...Fejr je parádní stroj a má pořád co nabídnout a s laďákem Ixil i po zvukové stránce přijmi 10b s přáním super kilometrů v sedle ve dvou i solo