Jawa 50/21 Pionýr (1979)

Vlastník havlik007
Vloženo 28.3.2013
Aktualizováno 28.3.2013

Je to prostě obyčejný fichtl má nebo měl ho asi každý

První dojmy - Ve 12 letech to pro mě byla mašina a myslel jsem si že jsem největší maník :)

K fichtlu není co dadat..zná to asi každý pořád v dílně a když to konečně tak plný batoh nářadí sebou :D myslím že na fichtlu mám více km natlačených než odjetých :) dostal jsem fichtla od hospodského zadarmo ale nadělil jsem mu alespoň bonbonieru :) jelikož to stálo 4 roky venku opřený o barák tak to stálo tátu dlouhé zimní večery strávené v dílně (popravdě jsem nevěřil že to někdy pojede) jelikož jsem byl ve věku kdy jsem se nechtěl zbytečně ušpinit a nic mě nebavilo krom běhání po vsi tak jsem tátovi moc nepomáhal.Tátovi to nevadilo alespoň si oprášil paměť z dob kdy lítal na fichtlu :) stálo to asi dost peněz protože motor byl kompletně po GO...na jaře sme namontavali vše na rám a mohlo se jezdit (motor chytl na 2 našlápnutí).Pak už jsem si dělal vše sám.Fichtl je takový rébus pořád hledáte chyby kvůli kterým to nejede.Tenkrát jsem nevěděl že do motoru se má lít převodový olej jen po rysku a nalil jsem tam celý litr a poté nastal kámen úrazu chvíli jel chvíli né (gufera přestali těsnit) nevěděl jsem proč to nejede tak jsem to rozebral do krabice..Je to asi rok zpátky co jsem koupil ještě jedno fichtla za 1000kč složil dal do něj motor z bývalého fichtla samozdřejmě mi za tu dobu došlo proč to dělalo neplechu (gufera vyměněny) dal tam hezčí plechařinu a teď vypadá k světu :).Nejezdím na něm protože nemám doklady takže párkrát za rok to nakopnu svezu se jen tak pro srandu a zase opřu do dílny.Mám mladšího bráchu tak třeba jednou mu bude sloužit jako mě dal mi hodně zkušeností a zažil jsem na něm hodně srandy.Nikdy ho do světa nepošlu Fichtl má své kouzlo! :)

fz8n
fz8n napsal 30.03.13 v 20:55 10b.

nazdar mal som take daco aj simsony asi try a babety jedno aj dvoj rychlostne ..je to premna nostalgia.. nech sluzi..