Suzuki GS 500E (2007)

Vlastník Stefix
Vloženo 19.3.2013
Aktualizováno 28.3.2016

Nejlepší do začátků pro muže i ženy. Nemá to moc výkon a odpustí hodně chyb, co víc si přát na naučení .

Kawasaki ER 5: moc KW pro A2

První dojmy - Když sem ji viděl poprve,tak mne mile překvapila. Čekal jsem velikostně něco jako dvácu a to z prostého důvodu. Když jsem pročítal forum na motorkářích, nejčastěji jsem se setkéval, že je tato motorka spojována s dívkama. Po nastartování se z výfuku linulo poklidné pobublávání, ovšem po přidání plynu byl veškerý zvuk z výfuku přehlušen motorem. Když jsem na ní usedl, tak jsem se poprve cítil jako motorkář a věděl jsem že ji koupim. Naštěstí se mnou byl zkušený mechanik, který mi rozmluvil hezčí modrý GS a abych koupil to stříbrný. Motorka je dovezena z Francie údajně z přímořské oblasti. To by vysvětlovalo drobnou rez a hlavně počet najetých km za 5 let(48 000km), pravděpodobně v provozu neustále. Po krátkém rozhovoru s mechanikem jsem si nakonec s prodávajícím plácnul a jelo se domu.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci a slečny

Doplňky na motorce - podsvicení budíků, červený hefty

Začínal jsem na simson s51 elektronik, nebyla to ani pořádně motorka. Po jedné hodině jezdění se pokaždé něco rozbilo. Nikdy bych nevěřil jak taková málá motorka může být složitá na údržbu a hlavně nákladná. Proto jsem se na začátku prázdnin rozhodnul,že se pořídim vlastní stroj kterému mužu řikat motorka!! Celé prázdniny jsem strávil na stavbě s ukrajinskýma dělníkama a makal od pondělí do neděle. Když jsem každé ráno vstával v 5hodin ráno tak jsem se díval na obrázek své vysněné motorky. Přišla první výplata a s našetřenýma penězma jsem se hned rozjel za vytipovanou budoucí manželkou

A teď něco málo k tomu co jsem zatím stačil vypozorovat.
Super ovladatelná, hlavně ve městě to každý ocení. Spolujezdce doporučuji nebrat pokud nejste nebo nechcete být ženou. Jak mile za vás někdo sedne, velmi intimně se skamarádíte s vaší nadrží a každá nerovnost je opravdu cítit.
Něco ke spotřebe:Po seřízení karburátorů se spotřeba ze 7l/100km snížila na 4,5l/100. První natankování po seřízení se mi vážně ulevilo, už sem ani nedoufal že by to jezdilo úsporněji.
Na první větší projížku jsem ji vzal do okolí Berouna, kde je to opravdu super pro motorku. Snažil jsem se držet otáčky na 7000 a byl jsem mile překvapen. V zatáčkách drží krásně, díky užší zadní pneumatice(130) se můžete snadněji pokládat do zatáček. Bohužel meřit síly s vyššíma kabuturama moc nemůžete a když to zkusíte tak na první rovince zjistíte že tam ten výkon opravdu chybí. GS bych doporučil všem začátečníkům, určitě na ní bude každý vzpomínat se slzou v oku jako na tu jeho "první".

context
context napsal 09.09.14 v 19:09 10b.

pěkná suza , přeji mnoho šťastných km v sedle a dlouhou sezonu bez nehod ať slouží

ledooo
ledooo napsal 13.02.14 v 22:57 10b.

Dávám 10b moc pěkná práce s lakem a úpravama!

Stefix
Stefix napsal 30.10.13 v 10:54

Děkuju

bartaklev
bartaklev napsal 30.10.13 v 08:47 10b.

Moc pěknej kousek...

Stefix
Stefix napsal 10.06.13 v 16:15

Tak na něčem se začít musí. Pár úprav sem tam udělal, ta stříbrná se mi vůbec nelíbila. Je to muj mazel a doufam, že budoucí majitel bude spokojenej stejně jako já.