Honda CB 1300 (2004)

Vlastník Kibo
Vloženo 8.3.2013
Aktualizováno 6.6.2019

Moja druhá, hovorím jej Arabela. Prezývka predchádzajúcej motorky mi vnukla nápad - pomenovávať motorky rozprávkovými menami

První dojmy - Arabela je 2004 Honda CB1300, huba mevymáchaná, pubertiačka a drsňáčka, ktorá však na to nevyzerá. Tykáme si spolu tretiu sezónu a dostala sa ku mne vďaka obrovskej náhode a tomu, že som ani na chvíľu nezaváhal pri jej kúpe.

Motorku bych doporučil pro - Na krátke výlety za pohodou, ale aj na dlhú turistiku. Poskladajú sa na ňu aj 2 metroví drobci, ale viac sadne ľudom do 1,8 metra. Užije si ju každý, kto má rád prudké zrýchlenie, ktorého táto lokomotíva ponúka dostatok.

Doplňky na motorce - Všetko, čo sa mi na cestách zišlo - odnímateľné nosiče kufrov + 3 kufre, malý prexi štít, zásuvka, padacie rámy, zvýšené štoky na rajdách, ladený výfuk,...

Motorka, ktorá ma upútala vzhľadom, výkonom, pohodlím a tým, že je z kategórie najväčších naháčov na trhu.
Naše zoznámenie bolo prudko náhodné, nečakané, no prosto láska na prvý pohľad. O to vrúcnejší je ale náš vzťah, aj napriek občasným nezhodám.
Minulý rok zastúpila rolu turistky, vie byť skromná (4,2L/100 km), ale aj poriadne rozmaznaná (9,5L/100 km). Má kopec bižutérie a páči sa jej túlanie sa svetom.
Chytá však strašné maniere, ktoré jej neviem vytĺcť z hlavy ani všakovakými darčekmi. Ale aj napriek tomu stále ide a ide a ide... A snáď aj dlho pôjde, veď je to lokomotíva.
Bohovský zvuk už so sériovým laufom, s laďákom je to zverstvo. Objem nezaprieš...

Po prevezení sa na okruhu som zistil, aká vie byť márnotratná (13L/100 km) a ako by sa jej zišli lepšie brzdy. Boli sme spolu aj v motoškole, odvtedy sme ešte väčší kamaráti.

Nechávam si ju ako mazlíka na občasné povystrájanie v okolí, záťah veľkoobjemného 4 valca by mi chýbal

Big.One
Big.One napsal 07.06.19 v 10:17 10b.

Pěkná motorka

mag.
mag. napsal 11.03.13 v 16:03 10b.

blbdasbdsdhjahd

intuic
intuic napsal 10.03.13 v 10:47 8b.

Skforlkm, forploikju rerenjiucdew kloljiu trewsdertfax

Boža
Boža napsal 09.03.13 v 19:17 2b.

Vždy jsem si myslel, že kamarádům ze Slovenska rozumím ale koukám, časy se mění :´-