Suzuki AN 400 Burgman (2001)

Vlastník Galls
Vloženo 18.2.2013
Aktualizováno 20.6.2020

Pohodlný pracant. Ideální na jízdu po městě, ale i na dálky.

Honda FJS 600 Silver Wing: spotřeba, úložný prostor
Aprilia Atlantic 500: nakonec mi nepadla do oka
Yamaha Majesty 400: nebylo jich tou dobou moc v nabídce

První dojmy - Plusy: pohodlí, spotřeba a velký úložný prostor. _ Mínusy: malá kola (13"), ve dvou trochu "blátivý" rozjezd, mírně se vlní. První jízda se těžko popisuje protože bylo deset pod nulou a na silnici náledí. A co mě překvapilo? Rozhodně zavazadlový prostor.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo často jezdí, upřednostňuje pohodlí před rychlostí, potřebuje v klidu odvézt objemnější tašky a nechce řešit kam při procházce či nákupu uklidit přilby, aby je nemusel tahat sebou. V neposlední řadě je vhodný, stejně jako většina skútrů, pro někoho, kdo má problém přehodit nohu přes sedlo.

Doplňky na motorce - Kvůli častým vyjížďkám ve dvou doplněny kufry a turistické plexi. Přidána navigace, výstražné blinkry a lepší klakson. Do nové sezóny vyměněn variátor za Malossi.

Dlouho jsem zvažoval, jakou si po letech vybrat motorku a nakonec jsem si musel ujasnit priority.
Chtěl jsem něco:
- s čím můžu jezdit každý den do práce
- co má dostatečný výkon a přiměřenou spotřebu
- co je pohodlné pro jízdu ve dvou
- s nízkymi náklady na servis
- kam schovám dvě přilby a případně další věci.

Rozepisovat se o zavazadlovém prostoru Burgmana by bylo asi nošením dříví do lesa a tak jen doplním, že se tam opravdu vejdou dvě libovolné přilby a ještě vám zbude místo. Měřím přes 180 cm, ale i tak oceňuji nízký posez a dobrou manipulaci se skútrem na místě. Díky nízkému sedlu dosáhnou nohama na silnici i jedinci menšího vzrůstu.
Po zakoupení byl stav nefunkčního tachometru 32 000 km. Podle servisního štítku, stavu pneumatik, brzd a řemene jsem skutečný stav otipoval na cca 40000 km. Předchozí majitel sice tvrdil, že provedl předsezónní údržbu, ale co si nemůžu ověřit, tomu raději moc nevěřím. Po opravě tachometru (utržený magnet) jsem vyměnil oleje, brzdovku, řemen, válečky a destičky. Výměny nejsou tak nákladné a máte jistotu co tam je a jak dlouho to tam je a to je k nezaplacení.

Laika
Laika napsal 01.02.15 v 19:01 10b.

Je to fešák a ať ti dělá jenom radost !

tomcruise77
tomcruise77 napsal 11.09.13 v 18:38 10b.

Myschan
Myschan napsal 19.03.13 v 16:44 10b.

Pěknej stroj. Ten úložnej prostor musíš mít obrovskej. Ať slouží a hlavně vždycky šťastný návrat

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 18.02.13 v 20:42 10b.

krásnej a pohodovej kousek,gratulace

Jardas444
Jardas444 napsal 18.02.13 v 17:29 10b.

Je to krasavec .Kluk z práce si ho chce koupit také.Ať slouží bez poruch.Třeba se na cestách někde potkáme.Máme to od sebe kousek .Jasných 10b.