Jawa 50/23 Mustang (1978)

Vlastník StanleyGR
Vloženo 5.2.2013
Aktualizováno 6.2.2013

po 20ti letech návrat ke kořenům...

První dojmy - Nejede to, nesvítí to, nebrzdí to, kroutí se to... paráda, jako tenkrát :D Ale zjistil jsem že mne to vlastně ukrutně baví, po letech strávených na velkých motorkách je tohle parádní změna, člověku je zase 16 a oproti velkým motorkám si dokonce prohlídne kudy jede, má na to dost času ;-)

Potřeboval jsem stroj na cestování a protože na mý druhý motorce vždycky všude prolítnu tak rychle že z toho nic nemám tak byla první podmínka aby to byl stroj s nízkou konstrukční rychlostí abych nemohl letět jako debil.
Druhá podmínka byla, že to musí být stroj jednoduchý, protože nejsem extra zručný a tak si motor typu LC8 u příkopu neopravím.
Další podmínka byla, že to nesmí být stroj nudný a musí testovat jezdcovy schopnosti.
Další podmínkou byla, že se musí jednat o stroj s duší, musí to být legenda.
A všechny tyto podmínky splňuje měrou vrchovatou Jawa 23

Na letošek s ní plánuju pár větších výletů a jako zlatý hřeb sezony je v plánu výlet do Albánie... ale všichni víme jak je to s tím zimním plánováním, necháme se překvapit jak to nakonec dopadne

MasterX
MasterX napsal 12.02.13 v 18:59 10b.

Jezdit na Mustangu je prostě sranda - a o tom ježdění je, ne? Užít si jízdu a pokochat se krajinou... Z kopce to trochu rozjet a cejtit se jak na supersportu (pocity na fichtlu v 70km/h jsou stejný jako na větší mašině v dvojnásobku... )

Těch 350 km se za den docela nechá udělat, takže naplánovaný to máš rozumně. Základní díly s sebou a hurá na věc!

Za deset a lítej co to jde! A kámošům doporuč, ať si to seženou taky - pak budete nesvéprávný všichni!

Axorek
Axorek napsal 07.02.13 v 15:11 10b.

Parádní fotky a ten tankvak mě rosekal :)

Dřík
Dřík napsal 06.02.13 v 12:32 10b.

Týýý magore :) Ještě že mi s tímto nejezdíte do dílny, bych musel zavzpomínat jak se to spravuje (velký mašiny rozmazlí :) )
Jinak ale hezkej kus!

StanleyGR
StanleyGR napsal 05.02.13 v 23:50

Díky chlapi, je to takový sranda vozítko, sedl jsem na to po 20ti letech a naprostá euforie, jezdím na tom častěji než na velký a kámoši už mne chtěj nechat zbavit svéprávnosti, ale mne to prostě hrozně baví jasně že jedu pomalu a má to jízdní vlastnosti srovnatelný se skládačkou, přejížděj mne i zdatnější cyklisti a každou chvíli jsem od šmíru, ale to všechno k tomu patří... paráda

Dolin
Dolin napsal 05.02.13 v 23:33 10b.

Jawa pionýr,...nářadí s sebou 10b