Yamaha FZS 600 Fazer (1998)

Vlastník starlane
Vloženo 17.12.2012
Aktualizováno 19.4.2014

Zachránil jsem fejzíka před ND.

První dojmy - Fejzíka mam zavřeného v garáži od Listopadu 2012. Je ve stavu, kdy o něj nebylo zrovna dobře opečováváno a byl lechce padlej na bok, ale už se na tom pracuje, dávám mu co potřebuje aby byl fit a na jaře z něj bude opět fešák. Svezení bylo pouze zkušební, ale hned se mi zalíbil a zamiloval jsem si ho.

Vybíral jsem hlavně dle financí a rozmýšlel jsem se nad fejzíkem a hornetem, ale nakonec dle různých recenzí, jsem se rozhodl pro fejzíka 600. Na mé potřeby se mi líbil hlavně proto, že trochu vypadá do retro stylu, sportovního a cestovního vkusu, prostě od trochu něčeho. Je to jinak má první větší motorka po 638 a rozdíl to je, kord co se týče výkonu.
Najeto na fejzíkovy nemam skoro nic, až na zkušební jízdu. Je hold zima 2012 dlouhých večerů, tak na něm dle času dělám co mu chybí. Základní filtry, umytí od nánosu humusu na tlumičích a kyvky od řetězu, který snad nebyl od výroby seškrábnutej ani šroubovákem. Co se dá sundat jde postupně dolu, čistí se, maže se a opravuje. Přední tlumiče budu muset přetěsnit, dále vše promazat, náplně a tak dál co bude KO. No co dál, chybí mu přední kapota, kterou již mam jinou. Co šlo mam doma, čistím a dávám dohromady.
Uvidím jak se to bude vyvíjet dále a na co příjdu jako za nejhorší problém. Ale už se oba těšíme, jak na jaře vyjedeme a bude mi snad dobře sloužit.

To je zatím vše, pokračování až budu mít více poznatků a zkušeností.

19.4.2014
Je to už nějaký ten pátek co vlastním Fejzíka a mohu jen říct, spokojenost. Padnul mi do ruky, jezdí se mi na něm skvěle, tahačka za plyn už mi tak nepřijde tak divoká jako ze začátku, když jsem přesedlal z třindy, ale těch 70kw je pod zadkem pořád znát.
Letos jsem akorát udělal běžnou údržbu, vyměnil olej+filtr a slouží dál,. Akorát musím už vyměnit zadní šprcku, je už na hraně povoleného limitu, ale nejezdím jak magor, spíše opatrně, tak mi musí vydržet, než přezuju.
Co říci dál? No snad se nikde nevymlátíme :D

cebeer
cebeer napsal 18.12.12 v 15:07

Nedám na Fazera dopustit. Ať slouží.

starlane
starlane napsal 17.12.12 v 22:41

Díky díky, doufám že bude držet dlouho.

Eaxx
Eaxx napsal 17.12.12 v 22:37

edit: sis *

Eaxx
Eaxx napsal 17.12.12 v 22:36

Vybral jsis skvělou motorku Tak ať slouží dobře ! Achjo fazer !