Jawa 350/638 (1990)

Vlastník starlane
Vloženo 20.9.2012
Aktualizováno 22.9.2012

Máňu jsem koupil před třemi roky, protože jsem chtěl jezdit, ale moc financí nebylo, tak padla volba na třindu 638 v hezkém stavu. Po koupi v zimě jsem dělal GO motoru a nějakou údržbu a do teď na ní lítám. Už koukám po nějakém 600ccm

Tak třinda je dobrá pro mlaďase, kteří chtějí jezdit na něčem větším a jednoduchým, na něčem co si udělají všechno samy a za levno. Žere mi od 5L do 7L benálu dle stylu jízdy. V max 130km/h je sice pomalý, ale na třindu to bohatě stačí. Nikdy mě nikde nenechala, i když to dnes každý haní jaký je to blbý stroj a podobný, nemohu si na ní stěžovat. Jízda ve městě je dobrá, předjedete a jste pryč, ale mimo obec je to o něčem jiném. auta jezdí rychle a někdy mátě co dělat, aby jste držely krok v provozu, protože 100 a více nemůžete točit pořád, kuly motoru, aby také nějaký ten nájezd km vydržel. V zatáčkách se zavlní a jezdí se dle mého názoru moc nejistě, ale ve dvou mi drží lépe jak když jedu sám.
Je to mašina jednoduchá za málo peněz a nějaké ty vyprděný 125 co vypadají jako závoďáci, občas natřu jak nic a pak jim z machrování nezbývá nic jiného, než čuchat spousta dýmu pod helmou.
Tak závady na cestách jsem moc neměl, akorád nějak blblo dobíjení, vyřešeno novýma uhlíkama. Nějaký ten povolenej šroubek na výfuku, dělá to drn drn drn, tak se občas povolí. A další závada byla, že při předjíždění mi to zakuckalo a chcíplo, vyřešeno zapnutím rezervy :b Jinak nic velkého až na drobnou údržbu nic nenastalo a vždy nastartovala, takže JAWA spolehlivá.
Mam skoro sériovku, která vypadá k světu. Něco co na ní mam je, třeba přední plastový blaťák z 640, masku, zadní dvouřadou diodovou brzku pod origo sklem, osvícený filtrbox modře, ochranu pod motorem, bezkontakt a to asi vše.

starlane
starlane napsal 18.12.12 v 20:10

Díky moc, z domu snad nepujde

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 18.12.12 v 20:04 10b.

Pěkná motorka. Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod.

brmbrm
brmbrm napsal 15.11.12 v 18:40 10b.

Ahoj máš ji na ty roky pěknou,jen bych ji nechal co nejvíc v originálu.Přeji moc hezkých km.