Jawa 125/355 (1960)

Vlastník JokeJack
Vloženo 30.8.2012
Aktualizováno 21.9.2018

Červnové projížďky

Vloženo: 29.06.2013, Uskutečněno: 29.06.2013, Stav tachometru: 176 km, Zhlédnuto: 33x

Tak, motorku jsem v květnu (koncem) přihlásil na sebe konečně ale na nějakou vyjíždku jsem se dostal až v červnu,když jsem koupil rychlopal a dal ho na motorku. Po namontování rychlopalu na motorku už to bylo všechno cajk a motorka se dala nějak doladit (volnoběh).- Měl jsem tam dřív tzv."krutiruk", mužu říct že už to nikdy nechci ani vidět :DD .
No první projíždka s rychlopalem byla do školy- cesta do školy pohoda jen si nebrala dostatek benzínu takže sem tam za jízdy sem jí musel přišoupnout víc paliva ale to bylo tak vše, do školy sem dojel v pohodě a ze školy domů taktéž.Víkend na to jsem si udělal 60km projíždku po okolí (Brandýs,Káraný,Stará Boleslav,Čelákovice-Záluží,Nehvizdy Nehvízdky,Nehvizdy,Mstětice,Jirny,Uvaly,Zápy a domů.
Takovouhle projíždku sem si udělal ještě jednou,taktéž 60km ale jinačí trasa.
No, tento víkend (22.6-23.6/2013) jsem si chtěl motorku trošku doladit a polehtat jí ten volnoběh.To že nestartovala mě nijak neznervoznovalo protože delší dobu stála a po delší odstávce špatně chytá, to vím. Ovšem když chytla neudržela se na plyn a ja se zděsil co se děje,podařilo se mi jí nastartovat ještě jednou a co sem neslyšel, né zrovna milé pískání či dření ve válci a bylo mi jasný, že je přidřenej válec takže tedka hold budu muset sundat válec a poslat ho na výbrus kde mi dají i novej píst a zase jí složit, nic těžkého, jen se mi do toho příliš nechce :D Ovšem co je nemilé, tak v září bude na ní moje poslední jízda, pak už jí prodám ačkoliv dost nerad protože je to moje první motorka a když už je to Jawa, tak jí dám snad do dobrých rukou kde si s ní někdo dál vyhraje . Dále mě čeká nějaký motard ale zatím jen vyhlížim.

• Brzdy

Pátek 21.9/12 přišly brzdy(nové obložení paken). Sobota 22.9/12 se brzdy brousily aby dosedly a kolo se mohlo točit a jeste v sobotu se kola daly zpet na jawku.

Typ: Oprava
    Vloženo: 23.09.2012
    Uskutečněno: 23.09.2012
  • Jak se jelo domů

Při jízdě domů byl v prdelce tacháč.. kilometry načítal asi jednou za 2-3km :DD a rychlost taky spatne ukazoval,nakej chytrak si s tim tachacem hral vevnitr .. takze skoda za litra ;).Hledá se novej funkční tacháč pal na

Typ: Koupě
    Vloženo: 31.08.2012