Suzuki SV 650S (1999)

Vlastník AnubisKree
Vloženo 30.8.2012
Aktualizováno 31.8.2013

Je to hravý lehký ďáblík, aneb motokolo na kterém se dá pořádně vyblbnout =)

První dojmy - Při prvním rozjezdu jsem se bál přidat plyn, bo jsem na tak divokém stroji ještě neseděl. Takže rozjezd se konal až na třetí pokus :) Ihned mě poté okouzlily krásné vibrace dvouválce a volba byla jasná =)

Doplňky na motorce - Padací špunty na rámu (rutan), palubní počítač vlastního návrhu, bezdrátový komunikační systém WiCom (mezi spolujezdcem a jezdci ve skupině), zadní rolny

Motor je nezničitelný držák, pokud se pravidelně mění olej. Jde krásně za plynem a po odstranění výrobního retardéru na 2. a 3. stupeň se hezky dostává i z nízkých otáček nahoru (při zatížení).
Po 53k km začalo něco chrastit v předním válci. Vypadalo to na rozvoďák. Naštěstí se jenom vymačkalo pouzdro napínáku (ocelový čep v hliníkovém pouzdře).
Stačilo pouze vymezit vůli (asi 0,6 mm) a bylo po cvakání.

Původně jsem myslel, že mi sportovní poset bude dělat problémy. Nicméně po pár tisících kilometrů jsem si ho zamiloval natolik, že už jinak sedět nechci :))

4.9.2012 - holčina dostala iridiovky, chytá na první škytnutí, hlavně za studena =)
12.9.2012 - zjištěno, že jsou špatné jak přední vidle, tak i zadní tlumič. Přes zimu pujdou na repasi a na jaro obout nové pneu, protože už je vyhopsaný vzorek :/ Jezdit se na tom dá, ale nesmím ji hnát do extrémů, jinak to ujíždí.
Příští rok mám zálusk na pirelli angel, což je dvousložka zadní guma, ideální na cestování.
21.9.2012 - dal jsem nový vzduchový filtr, už se to začínalo trochu dusit. Nj, jezdím samé prašné cesty :))
20.10.2012 - poslední vyjížďka, večer šla holka zazimovat (hezky do tepla kotelny :)

26.2.2013 - sníh zmizel ze silnic, hurá nažhavit svíčky :) Cesta do servisu (repase tlumičů, nová přední pneu, pancéřové hadičky, rozvodové řetězy, repase předního pístku pumpičky brzdy - v IT se mi při brzdění pěkně kousla a já hodil hezkou hubu na asfaltu - pozn. jel jsem v sandálech, triku a plavkách =) )

další na http://anubisuv.blogspot.cz

Behysek
Behysek napsal 16.09.12 v 20:07

A hele, to je tvoje SV?!! Ani nevím, paráda, tak ať ti slouží :) 10b

Tezetka
Tezetka napsal 01.09.12 v 21:03

Krásný SV
Přeji pohodu v sedle a čistou stopu po celou sezonu
Posílám 10-ku

AnubisKree
AnubisKree napsal 30.08.12 v 21:52

Přesně tak, je to zábavný nezmar. Přes zimu ještě dostane holka nový lak a padací špunty - aby se neopakovala rozbitá kapotáž jako minule...
Hehe, díky. Ten napínák byl docela zlo. Zvažuju, že seženu novější napínáky (z K3), které mají ozubený čep aretovaný jazýčkem. Jsou prakticky nesmrtelné...

kozka
kozka napsal 30.08.12 v 21:30

Áno, áno jsou ty naše SV skvělé strojky. Výhodný kompromis designu,ceny,kvality a výkonu. Jo a zábavný blog vedeš - vtipné krátké texty a hodně fotek - super. Líbilo se mi jak jsi pořešil ten napínák.