Jawa 50/21 Pionýr (1971)

Vlastník Jawan_Švestka
Vloženo 25.8.2012
Aktualizováno 13.1.2018

Vloženo: 12.09.2015, Uskutečněno: 12.09.2015, Zhlédnuto: 13x

Přes léto 2015 jsem s Pionýrem necestoval tolik jako vloni, jednak už to asi nemám zapotřebí, ale především nebyl fichtl motoricky v kondici - dvakrát půlený motor - jednou kvůli slícování kanálků + překroužkování, podruhé kvůli špatně složené převodovce při prvním půlení :D plus mnoho otravných drobností...
Žádná sláva... ale na konci srpna nastal ten slastný okamžik- fichtl je zajetý, táhne, drží volnoběh a startuje za každých podmínek. Zda-li se spolehlivost navrátila, jsem prověřil druhý zářiový víkend na Tajném závodě ve Lhotce u Mělníka, srandaakci Mentosmotobikers clubu. Kompletní vzdálenost z garáže do garáže 230 km, z toho asi 30 po polních cestách stylem intuitivní orientace Opravdu výživná projížďka zpestřená navíc silnicemi plnými desítek veteránů, jež křižovaly Roudnicko ve stejný čas (Historiciroudnice.cz).
Pionýr se předvedl, jak nejlépe mohl, tak doufám, že mu to vydrží

• Dálková jízda přes ČR

Je mi ctí přispět k dalšímu důkazu o houževnatosti a spolehlivosti motocyklu Pionýr! Ale teď vážně, v půlce července se mi podařilo si splnit sen a po dlouhé době podniknout dálkovou jízdu na fichtlu. Vyrazil jsem 13. 7

Vloženo: 02.08.2021
    Uskutečněno: 13.07.2021
  • 2016 - 2020

Jak sloužil Pionýr v posledních čtyřech letech? Skutečnost, že jsem po tu dobu nenahrál žádný záznam, ukazuje proměnu mého vztahu k němu - Pionýr skvěle sloužil v každodenním provozu při cestách na brigády, vyjížďky a st

Vloženo: 16.10.2020
    Uskutečněno: 16.10.2020
  • Peklostroje v Německu

Pohodový výlet s mopeďákem Krušnohořím do Pirny... Němci koukali, na blázny:D Najeto přes 100 km a nastoupáno přes 1300 m. Bez závad, jako vždy ;-)

Vloženo: 27.08.2014
    Uskutečněno: 27.08.2014