Honda VFR 750 (1994)

Vlastník fallen
Vloženo 23.5.2012
Aktualizováno 13.1.2014

Perfektní, legendární, nepopsatelný motor, kvůli které ji odpustím absenci jakéhokoli brzdného účinku, hmotnost a vrásky na tváři. Snad nám to spolu klapne.

První dojmy - Prodáno.

Po skvělých letech s DRZ a Husabergem jsem čím dál víc cítil smutek, že nemůžu vyrazit s kamarády z krásných časů, kdy jsem na dvácách najezdil přes 10tis ročně, že nemůžu vzít přítelkyni legálně za sebe, že se nepodívám do Alp, atd...
Je super mít polozávodního motarda, každý vám ho závidí a vykládá vám, jak by si ho určitě pořídil, jako DRUHOU motorku. Jenže vy máte jen to. Teda máte dvě motorky, enduro a supermoto, což je nepopsatelný zážitek, ale fun fuctor je těžce vykoupen zoufale malou univerzálností.
Každý to dilema zná a když se mi uvolnilo trochu prostředků, zvažoval jsem jestli vše prodat a koupit něco pořádného. Jenže bylo mi od první vteřiny jasné, jak bych brečel po přizvédavajícím se předním kole Husaberga, po bestiálních urban jízdách, který nevyčístí hlavu jako nic jinýho. Jak bych při první podzimní plískanici okusoval nehty vzteky a toužil ještě jednou vyvařit motor Berga osamocen v šumavských roklinách.
No a tak jsem zavrhl egomasérské nápady a pořídil to nejlepší, co se za malé peníze dá sehnat. Je to legenda, zvuk devadesátkových karbecových sportů bylo to první, co jsem jako děcko slyšel když jsem objevoval svět motorek, a proto dokážu přivřít oči nad místy překonaným designem a užívat si tu poctivou nádheru.
Moje motardové ego nečekalo, že ho 73kw takhle překvapí, ale musím uznat, že se mám co učit a že doufám, že "to mám v hlavě srovnaný". )
Zatím jsem najel jen 80km pozvolným tempem, neb mi vlály brašny prodávajícím darované, ale i tak vím, že mi rozšíří obzory jak se mi ani nesnilo.
Trochu mě mrzí reakce okolí, že to je jako 750 - stroj na smrt, ale co se dá dělat.

Mr.Dan
Mr.Dan napsal 03.06.13 v 16:34 10b.

Moc hezká RC36-I !! A nezoufej, že ji okolí bere jako stroj na smrt - když jsem si já přivezl tu svou, tak jeden z kámošů, co mi ji pomáhali sundat z vozíku, neustále opakoval, jaká je to šílená vražda (ne ve smyslu vrak, ale že je to prej zkrátka moc silný a rychlý)...

Cicos
Cicos napsal 25.10.12 v 09:51

pěknej kousek ... VFR je skvělá mašina

Čápovka
Čápovka napsal 10.08.12 v 21:24

Pěkná kočička. Jedna z těch, co po ní pokukuju. Jen mě trochu leká ta hmotnost. 10b

hAjPR
hAjPR napsal 28.05.12 v 06:33

Jak to pisou zaryti hondari? Proste Honda!

marcel666vtr
marcel666vtr napsal 24.05.12 v 07:59