KTM 990 SMT (2011)

Vlastník Motoamater
Vloženo 13.2.2012
Aktualizováno 26.5.2014

Cestovní motard. Velmi dobře nastavená motorka. Přecházím na ni po mnoha letech chopperu a dvou let FMX motardik. Doufam, ze me to bude bavit jako zkusebni jizdy, kdy jsem si ji vybiral.

První dojmy - Celkem OK. Jen při velkých terénech mě houkne alarm a zablikají blinkry-))) Velmi příjemná je akcelerace a možnosti si hrát s otáčkami. Jinak co je trochu škoda je náchylnost baterie na rychlé vybití. Naopak oceňuji vyhřívané rukojeti-)

Zatím jsem na ní nejel-)). Čekám na počasí. Již si planuji prvni jizdy, tak až něco najezdím napíšu sem zížitky-)
25.3.12 - Tak konečně jsem něco najezdil 150km. Potkal jsem také bílé SM-T u Kralup - kdo jste to byl? Jinak jízdní vlastnosti super - jen mě vadí to zajíždění a tím nemožnost se pořádně vyblbnout. jediné co mě vadí je, že po těch 150km musím doladit řetěz a když přibrzďuji zadní brzdou brzy zapůsobí ABS. Asi je to ještě nezajeté-))
Konec března - najeto 250 km. Tak to ABS je super - skutečně velmi účinné - když ho vypnu je velmi brzy "smyk"). Jo a řetěz se nemusel dolaďovat - jen můj špatný odhad. Již jsem si dovezl nové sedlo a musím říci, že je super. Jinak zvuk Akrapů je také bomba. Abych jen nechválil - mouchy na plexi setřete a již tam jsou malé škrábance.
02/2014 - dlouho jsem se neozval. nyní už mám něco najeto a musím jen chválit. Dnes jsemse projel cca 100km a jak je studená zem hrozně to klouzalo. Jinak loni jsem byl v AUS a byla to nejlepší jízda co jsem zažil.

PRODÁNO - PŘECHOD NA HARLEY-((

toša.
toša. napsal 18.04.14 v 16:59 10b.

pěkné

Georgik
Georgik napsal 10.03.13 v 09:14 10b.

Tak urcite! Ja ji poridil pred mesicem. Zvykacka na ABS u me nehrozi bo tam neni. jinak je to jednim slovem parada. Pocasi zatim moc nepralo, ale i tak uz 500km mame. No a kdyz je seredne, tak jdu jen tak do garage a s husi kuzi po tele posloucham. At zije mr. Akrapovic.

Pete-Biggy
Pete-Biggy napsal 31.03.12 v 21:30

Zdarec.

Gratuluju k dobré volbě. Nový řetěz je vždy samozřejmě po nějaké té stovce km potřeba dopnout. A k tomu ABS: pokud brzdíš zadkem, je to fakt opruz. A věř, že toto si už nesedne. Většina lidí brzdí jen na předek, tak to neřeší, tam je to jejich ABS opravdu famózní. Ale mi příjde brzdit jen předkem jako zcestné, je to pak akorát houpačka, pokud brzdíš oběma najednou, moto si celkově přičapne a ve vidli se tak moc nepotopí...Když tak jukni na můj profil, tam najdeš k tomu víc. Něco jsem najel i na 2011, tak mám celkem srovnání.

Kolic
Kolic napsal 26.03.12 v 23:47

Úžasný stroj,
taky jsem si ho koupil (listopad 2011), v oranžové barvě. Taky jsem přesedlal z FMX 650, jen jsem neměl najeto 3.800km jako ty, ale 40.415km. Na KTM 990SMT doposud nedám dopustit, konstrukčně velmi vydařená motorka se slušným výkonem a krouťákem, zatím nevím jaká je maximálka a asi mě to ani moc nezajímá. Bacha na hladinu chladicí kapaliny a oleje, nepíská ti zadní brzda? ABS bez problémů, učím se pracovat s dobře naladěným ABS na předku i na zadním kole v různých situacích a rychlostech. Za mě bez problémů.

biosák
biosák napsal 11.03.12 v 20:46