Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník firedawe
Vloženo 24.1.2012
Aktualizováno 22.7.2012

Prověřený model od Yamahy, co dodat.

Přivezl jsem si Fazera hned druhý den po prodeji motarda. Zpočátku jsem měl obavu, jestli byla volba šestikila dobrá. Po první sezóně v jeho sedle musím říct, že volba byla dobrá. I při mé výšce 196cm nemám pocitu, že bych sedlal minibike, jak si ze mě dělali srandu kamarádi.

Motor má úžasnej rozsah otáček. V klidu můžu bzučet na pětku přes ves pade a nemám pocit, že by se nějak dusil, bez problému reaguje na plyn. A při vyšších otáčkách se dostatečný(aspoň pro mě) výkon projeví a nechá se jet i slušná sportovní palba.

Po první sezóně zatím nemám žádný důvod tomuto stroji cokoliv vytýkat. Zatím běžné vyjížďky po okolí, jen pár delších výletů na Moravu, Jižní Čechy a super výlet s Rogersem na Slovensko do termálu Bešeňová. Hodně mě nadchla spotřeba, když i s batůžkem, plnýma kuframa jsme dali Jižní Moravu a zpátky za 5,3l.

Jedna z mála (zatím) úprav v průběhu sezóny, byla výměna origo výfuku, který svým zvukem zdařile imituje vysavač, za karbonový laďáček Scorpion, který sem sehnal přes inzerát od týpka z R6, za pouhé dva a půl talíře. Zvuk po výměně - paráda a pro mě spokojenost

Zima snad pomalu bude končit, takže je čas motku připravit na sezónu. Proběhla demontáž svodů a u kamaráda opískování a lakování barvou na výfukové systémy. Myslím, že dílo se povedlo.

Před začátkem sezóny proběhly ještě nějaké samozřejmosti jako výměna oleje a filtru, výměna předních brzdových destiček, kontrola řetězovky i měrkou, páč vizuálně se zdála naprosto v cajku, nový vzduchový filtr, reflexní proužky na ráfky. Vše při stavu 19 650km.

Bohužel prozatímní průběh sezóny nic moc, pár krátkých vyjížděk vesměs sólo. V současné době, jsem vzhledem k neustále se zhoršujícím bolestem zad a diagnostikovanou vyhřezlou ploténku, dospěl k smutnému rozhodnutí Fazera prodat. Takže s těžkým srdcem oznamuji prodej. V nejbližší době nafotím a lupnu na bazar. Motka to je znamenitá, myslím, že i připravená k cestování ( 3 kufry, nová zadní pneu, zánovní přední), takže pro budoucího majitele by něměla znamenat žádné výdaje kromě benzínu.

19.7. 2012 Fazer změnil majitele, pán si ho odvezl tuším do Brna, doufám, že mu bude dobře a dlouho sloužit.

Uvidím co bude dál, v případě nějaký úspěšný nápravy těch mojich zad, mám tak trochu myšlenkama blízko k nový Tenerce ( myšleno XT 66O Z Tenere, páč velká dvanáctka Super Tenere je pro mě cenově hoódně daleko, jsem jen hasič, ne drogovej dealer).

JirikM
JirikM napsal 11.02.12 v 17:58

Super motka (já nakonec nemůžu ani napsat nic jinýho ) Ať ti slouží i v další sezoně