ČZ 175/501 (1958)

Vlastník Honza_KH
Vloženo 11.1.2012
Aktualizováno 19.9.2022

Skůtr alias Prase ... hit mládeže na přelomu 50.-60. let dorazil i k nám do garáže. Moje první velká motorka.

První dojmy - Masivní, těžké a těžko ovladatelné. Po seznámení a první jízdě - na asfaltce pluje nádherně :-)

Doplňky na motorce - plexi, momentálně odstrojeno

Vyobrazený stroj jsem sehnal předloni v nepojízdném stavu, ale kompletní. Údajně víc jak 10 let odstavený. Bohužel původní modrá kombinace přetřena ne zrovna působivým oranžovo-šípkovým štětkolakem.
Proběhlo ohledání, umytí, zkouška palivového systému, elektriky ... motor už měl za sebou dost (údajně 28 500 km), komprese sice byla, ale po zahřátí se to prostě kouslo. Takže se sehnal jiný motor a přes peripetie s dobíjením se dodnes seznamujeme ...

Podle obrázků Vás možná napadne, zda již nejde o typ 501/01, motocykl totiž nemá hodiny ani spínačku s ampermetrem. Podle literatury se dá zjistit přesnější nástup výroby 01ky, nicméně jediným dokladem o typu je štítek psaný německy, kde je uvedeno jen 501. Samozřejmě nevylučuji úpravy předchozím majitelem.

EDIT 2016: Nová kastle

EDIT 2022: V posledních letech jsme moc nenajezdili, víceméně kolem komína.

O.N.E.
O.N.E. napsal 18.10.13 v 10:19

Prase je Good Svezeni nepopsatelné,neuvěřitelné a rozhodně nejlepší
Koukám že máš krasnou sbírku pincku,fandím

Milan1963
Milan1963 napsal 12.08.12 v 21:29

a 10 bodů!

Honza_KH
Honza_KH napsal 11.01.12 v 22:11

v době, kdy mi to jezdilo - ale nedobíjelo, jsem prasátko projel .. tah to mělo solidní, táhlejší kopce to dávalo i na 4ku, rychloměr mi ale nejde (na celkovou váhu to bylo prostě nepředstavitelný)

Dolin
Dolin napsal 11.01.12 v 21:47

Super. Já se strašně těším na oživení Tatrana!!

10b

ROURA
ROURA napsal 11.01.12 v 21:38

Tyjo to bude něco takový svezení na tom, třeba se toho taky někdy dočkám Máš to pěkný chlape!