Honda ST 1300 Pan European (2002)

Vlastník HondaJerry
Vloženo 26.12.2011
Aktualizováno 26.12.2011

Vynikajicí cesťák, spolehlivý, perfektní ochrana proti větru a dešti, elektrické plexi je vychytávka, která se hodí dost často. Nevýhodou je hmotnost, tři a půl metráku při parkování je dost znát.

Výborná dynamika, skvělé brzdy, opravdové pohodlí. Vyhřívané hefty umožní cestovat i za chladného počasí. Rádio se hodí, ale funguje jen s klíčkem v zapalování, takže je třeba mít jeden klíček bez čipu, aby si motorku někdo nepůjčil, zatímco se majitel koupe nebo opaluje Obtížně se jezdí pomalu, pocitově člověk jede málo, ale podle tachometru a ostatních účastníků silničního provozu jede až dost. Dodržovat plus mínus padesátku v obci je utrpení, hodil by se tempomat kufry jsou super, hodně se do nich vejde a snadno se sundavají. Spotřeba je mezi 5,5 až 7,5 litru, nejmíň to žere při svižné jízdě ve vyšších otáčkách, evidentně je na to motor dělaný Kardan je vynikající, není vůbec slyšet a odpadá otravé mazání řetězu. Výškově stavitelné sedlo se také hodí. Pod sedlo se vejde i velký zámek, což se hodí. Při jízdě je skvělá stabilita, jen při popojíždění másklony padat do zatáčky a kdo nemá nohy pod sebou, ale vepředu, bude jí sbírat ze země. Mě neupadla, ale brácha to vyzloušel za mě (viď Máro...). Naštěstí lehne přesně na padák a na nic jiného, nic dalšího se nepoškrábe, je to perfektně vymyšlené. Motorka je jednoznačně určená pro dlouhé cesty, když už jsem na ní vlezl, méně než 400 až 450 km jsem neujel, zkrátka to svádí jet dál a dál. Kdybych měl místo v garáži, nechal bych jí, i když se na dlouhý cesty dostanu málo. Se slzou v oku jsem jí poslal dál, snad spolehlivě dál slouží.