Jawa 50/20 Pionýr (1968)

Vlastník -libor-
Vloženo 3.11.2011
Aktualizováno 3.11.2011

Neznám nikoho kdo by neznal fichtla, neučil se na něm jezdit nebo na něm alespoň jednou nejel jako spolujezdec. Učil jsem se na něm v 15, dost dobrej peklostroj, snažimse ho udržovat furt při životě.

V 15 sem začal toužit po nějaký motorce, po tom co jsme s tátou zjistily že ve vsi někdo prodává fichtla, volba byla jasná. Na fichtlu jezdil kdysi už i můj táta a tak bylo od koho se učit, hlavně opravy .Fichtl byl ve velmi dobré kondici hlavně motorově, i když se k němu předchozí majitel nechoval zrovna nejlíp. Jako první jsem na něm s tátou zpravily přední teleskopy (silonové kluzáky), sem tam se trochu dolaďovala elktrika ale jinak jsem na něj nemusel skoro šáhnout,jen lít benzín s olejem. Ale časem se začal o slovo hlásit výbrus, bohužel nedalo se nic dělat. Tak se udělal výbrus následoval záběh a motor je opět v kondici.Ale poslední dobou mi přestal výkonově stačit, ale je mi ho líto ho dát pryč ( v životě bych to NEUDĚLAL),tak si teď nechávám upravit válec a už se těšim na o malinko lepší výkon motoru. To je asi tak vše o mém peklostroji.

Firepilot
Firepilot napsal 31.03.12 v 12:29

Ty grafy co tam máš jsou super zajímalo by mě jak na tom bude můj fichtl oproti tvýmu