Jawa 50/20 Pionýr (1976)

Vlastník fichtlrider
Vloženo 14.10.2011
Aktualizováno 14.10.2011

Tohle byl muj uplně první pincek a taky první motorka s řazenim.Ve skotečnosti jak jsem později zjistil to byla Jawa 20 předělaná na 21.

Když jsem ve svých 13. letech jezdil na stelle,netušil jsem že je i něco lepšího.Až když jsem byl jednou o prázdninách u kámoše a jeho kámoš měl a dodnes má Jawu 21 tak jsem zjistil že motorka s automatem neni všechno.Když mi kámoš pujčil pincka poprvé vypadalo to fakt divně protože jsem neuměl řadit.Od tý doby jsem scháněl vlastního fichtla.Pak když jsem odjel na čas k tetě do Turnova tak táta zavolal že mi veze překvápko.Když jsem se vrátil domů,čekal na mě ve vozejku stařičký omlácený pionýr.Přesně takového jsem si na to svoje kravení po lese přál.A teď teda něco o něm.Startoval jen když měl dobrou náladu protože měl vylámaný zuby na startovačce ale na roztlačení celkem chytal.Jezdil celkem slušně ale nikdo neví kolik protože tachometr toho měl za sebou už hodně a odporoučel se k odpočinku.Rok an to jsem pionýra prodal protože jsem měl domluvenou krosku Kawasaki.S tou kroskou to nevyšlo a byl jsem bez motorky.Dodnes jsem rád že tu krosku nemám protože vím že český stroje jsou daleko lepší a proto jsem si potom koupil mustanga

MimoCZ
MimoCZ napsal 14.10.11 v 19:45