Jawa 50/23 Mustang (1971)

Vlastník fichtlrider
Vloženo 24.9.2011
Aktualizováno 11.9.2012

Motorka byla koupena na chatu na ježdění po lese a po poli protože nemá technický průkaz.

V pulce srpna jsem prodal svou skoro nepojízdnou Jawu 20(předělanou nějakým idiotem na 21).Protože mám české stroje rád a nemít žádnýho pincka je blbost tak jsem si koupil Mustanga.Když jsem ho přivezl domů tk měl místo plynový rukojeti podivnou trubku,laděný výfuk Hikone a jel celkem dobře.Po ujetí asi 2,5Km se motorka začala dusit a nejela.Byl to bordel v nádrži takže jsem koupil filtr.Další rok po zimě jsem opět vyjel s mustangem ale po kilometru to začalo zase kuckat tak jsem ho dotlačil zpět do chaty.Zjistil jsem že je přidřený motor a protože jsem se bál se v tom sám hrabat odvezli jsme ho s tátou do vesnice k mechanikovi kde byl asi 3 týdny.Mustanga mám pořád když jsem na chatě je to dobrý dopravní prostředek do hospody,do krámu nebo jen tak na projížďky po lese a poli.Časem ho chci postavit na papíry ale zatím na to nemám prachy ani moc náladu se srát s uřadama.Zatím s nim jezdim jen tak po vesnici ale až budu mít řidičák tak budu jezdit kam budu chtít .

27.4.2012
Poprvé jsme jeli na chatu a já jsem vytáhl mustanga po pul roce stání ven.Čekal jsem že budou problémy typu bordel v karbecu či kohoutu ale nic se nedělo.Naopak jede líp jak před zimou a táhne jako ďas.Jediný problém je že nemužu pořádně dotýhnout matku u rozety protože se mi jinak přestane točit kolo.Zřejmě mi tam něco chybí ale nevím co.Jeszdit se na tom dá bez problému když mám pořádně utažený napínák ale časem bych chtěl zjistit co tam chybí.

S těžkým srdcem prodán protože nebylo na benzín tak ať dělá novému majiteli radost

Jakub_Tereska
Jakub_Tereska napsal 30.05.12 v 21:01

:) taky pěknej Mustang jak tak koukám na všechny ty tvé motorky, prostě správnej Jawista... ! :)

Jawa_speed_
Jawa_speed_ napsal 08.01.12 v 16:55

No jak píšes ve článku že si měl domluvenou tu Kawu možná by byla lepší ale prostě Jawa je Jawa 10b.

fichtlrider
fichtlrider napsal 20.11.11 v 14:34

To jo ale potřeboval by srovnat rám jinak motorově je to super stroj

ROURA
ROURA napsal 20.11.11 v 14:33

Tohle vozítko mi něco připomíná Škola pro motorkáře jak vyšitá!