Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník David164
Vloženo 30.6.2011
Aktualizováno 28.3.2013

Moje třetí motorka. Dostal jsem ji jako dárek. :)

První dojmy - Nepamatuji si úplně první dojem, ale když jsem byl malý často jsem chodil k dědovy se na ni dívat. Později jsem si ji vzal k nám domů a začal jsem na ni jezdit :) Ze začátku pole, louky, lesy potom jsem začal po okolí po místních silnicích a ted ju mám už na papírech a jezdím s ní vlastně všude

Doplňky na motorce - Podsvícení tachometru, zadní nosič, boční stojan, uzamykatelné víčko, kontrolky, blinkry, demontování plechů ( vůbec to s nima nejelo) :D

Přes 20 let stála v garáži a padal na ni prach. Když jsem ji dostal, tak byla nepojízdná. Musel jsem ji celou rozdělat vyčistit a dokoupid nějaký ty díly aby zase mohla jezdit jako dřív. K motorce mám ještě originál boční kryty zadních kol, které ještě doposud nikdo nepoužil, boční kryty motoru, revmaplechy a plexi sklo.
7.2.2013 Na motorce jsem kompletně zrepasoval celej motor (repase kliky, nová ložiska, vyměnil nějaké špatné ozubené kola v převodovce, dal nový spojkový lamely a vyměnil bronzový pouzdra) Natřel jsem kolena výfuku a výfuky černou vypalovací barvou, nastříkal kola stříbrnou barvou na kola (časem chci výfuky i kola dát zase původně do chromu, teď mi to finanční situace nedovoluje) . Do bubnů kol jsem dal nové brzdové čelisti a vyměnil ložiska ve středech kol. Sehnal jsem si nové kytarové sedlo. Do spínací skříňky jsem přidal ještě zelenou ledku na podsvícení tachometru při jízdě v noci
Přidal jsem také červenou ledku, která signalizuje funkci blinkrů, a jednu modrou jako kontrolku na dálkové světla. Koupil jsem boční stojan, abych nemusel pokaždé při každém zastavení motorku dávat na centrální. Ted mi moje jawa vyhovuje, uděl jsem na ní pár drobných úprav, který jdou kdykoli vrátit ber jakéhokoli poškození. :)

Propran
Propran napsal 26.11.13 v 16:14

Pěkná mašina.

cheops
cheops napsal 30.03.12 v 16:47

Krásné moto .

MimoCZ
MimoCZ napsal 06.08.11 v 00:05

Vypadá velice zachovale. Jak za mlada
Tak držím palce, ať vám to šlape.