Yamaha XV 535 Virago (1994)

Vlastník martinfms
Vloženo 25.5.2011
Aktualizováno 10.6.2011

Moto jsem si upravil podle svých představ pro běžné ježdění a cestování. Plexi, padací rám, nosič, kufr, závěs pro PAVa...

Virago je moje 5tá motorka a mám na ní odježděné dvě sezóny. Podle dosavadních zkušeností je to dobrý a spolehlivý stroj. Mezi klady bych v každém případě zařadil jednoduchou konstrukci, která umožňuje provádět si většinu údržby a oprav doma sám. Stejně tak potěší dobrá ovladatelnost a dobrá dostupnost náhradních dílů a doplňků.
U každého stroje se však najdou chybičky. U Viraga je to třeba komplikovaně řešená palivová souprava. To vede u starších strojů k problémům. Jsou způsobeny především nefunkčním elektromagnetickým ventilem rezervy. To jsem vyřešil jeho vyřazením, motocykl jezdí stále na rezervu. Kromě úpravy ventilu si to vyžádalo doplnění kontrolky rezervy. Ta je spínána pomocí čidla umístěného v nádrži pod sedlem. Pro kontrolku je využita prázdná pozice v panelu pod řidítky. Při té příležitosti jsem i ostatní kontrolní žárovky vyměnil za LED diody. Kontrolka rezervy se rozsvítí v případě, že v nádrži zbývá cca 5l paliva, tedy na více než 100km jízdy.
Za další nevýhodu považuji přední blatník, který je malý a v případě deště stříká voda a bláto na přední válec a koleno výfuku. Pro toho, kdo jezdí jen v neděli, když svítí sluníčko to asi není problém, ale při cestování si člověk počasí vybírat nemůže. Proto jsem použil blatník z mototcyklu Royal Enfield. Po malých úpravách pasuje přesně.
Další úpravou je pak doplnění závěsného zařízení a elektrické zásuvky pro vozík PAV. Abych předešel případným dotazům: V TP ho zapsaný nemám...
Myslím, že zarytým "viragistům" se můj stroj asi moc líbit nebude (blatník, kufr...), ale jak jsem už zmínil, šlo mi především o praktickou použitelnost.

Manohman
Manohman napsal 14.06.12 v 21:38

parádní úpravy, kontrolka a pořádný přední blatník musí být na cestě v dešti super věc

BAX
BAX napsal 21.01.12 v 14:45

Paráda , tak hodně pohody , měj se Bax

J.E.N.A.
J.E.N.A. napsal 25.11.11 v 20:20

z čeho je ten blatník? nějaká jawka?? jinak super vybaveno na cesty

S.M-A-RT
S.M-A-RT napsal 04.06.11 v 18:21

Blatník sedne dobře, no místo kufru bych spíš volil boční brašny a PÁV je dobrá věc

Tezetka
Tezetka napsal 01.06.11 v 14:42