Honda XL 1000V Varadero (2007)

Vlastník hrnca
Vloženo 3.5.2011
Aktualizováno 25.3.2014

Muj novy prirustek do garaze v dubnu 2011, prechod z DR400 na silnici.

Motorka koupena od FIRMA:Zbyněk Soukup - Motosport (Jičíněv - Ochotne odpovidal na me vsetecne otazky, motorku jsem zkusebne projel neocekavane, nijak ji predem "nepripravoval". Registrace, smlouva, penize, vse OK, v klidu jsme se na vsem dohodli, aby to vyhovovalo obema. Muzu doporucit.

První dojmy - Po par uvodnich km se zda, ze si budeme rozumet. Nezaludny, ale dostatecne silny stroj, kde vaha mizi jakmile se clovek rozjede.

Doplňky na motorce - padaky givi; 12V zasuvka pod sedlem + dalsi na riditkach; plexi MRA; vyfuky LeoVince; vyhrivane gripy Oxford; pevne blastry Barkbusters; cire kryty prednich blinkru a mensi zadni od Hondy; zkraceny zadni blatnik :); jina zrcatka

Dostatecne velka motorka, pohodlna pro kochaci jizdu, ale kdyz je potreba, provoz nezdrzuje.
Je v puvodnim stavu, dovezena z Italie.
Byla bez uprav, ja jsem jen doplnil Givi padaky, myslim, ze moc nehyzdi.
Ted budem jezdit a uvidime, jestli budou treba nejaka vylepseni.

kveten 2011 - predsezonni kontrola v Honda servisu (Lety u Dobrichovic); nenasli zadnou zavadu vse v poradku. To cloveka vzdy potesi, ze...
Jen preventivni vymena retezovky, montaz 12V zasuvky pod sedlo a napojeni navigace primo od baterky.

cerven 2011 - nejak mi to foukalo primo na kebuli; po prostudovani netu jsem zakoupil MRA plexi se stavitelnym stitkem. Ostatni uzivatele nelhali, fouka to MNOHEM min (ja 187 cm). A i cumak ted lip vypada, vic jako cestovni enduro a ne jako skutr s puvodnim plexi.

Po prvni sezone najezdeno cca 10k. Zvladli jsme jak vylety kolem komina, tak par dni jezdeni po peknych Alpskych silnicich. Varan jezdi jak ma - pohodlny, kdyz chci; mam-li chut, dokaze i slusne upalovat. V zatackach nezaludny, jezdim sam, ale zadni pero mi stejne nejvic vyhovuje nastavenim na tvrdo. Motor je zabavny uz od 3,5tis; pro sviznou jizdu bohate staci vyuzivat 4-6 tis otacek. Spotreba mi nikdy nesla pres 6,5l.

Na zimu chystam nejake upravy, uvidime...

unor 2012 - tak jsem varana trochu vylepsil a hned se clovek jeste vic tesi na zacatek sezony! Vic v sekci doplnky. LeoVince s homologacni vlozkou dodaly varanovi paradni zvuk, bez vlozky se porad da v pohode i po meste.

cerven 2012 - nove gumy; chvily jsem vahal, ale nakonec presel z Anakee 2 na Conti Trail Attack, mely by vic sedet pro jezdeni na silnici, mozna slabsi na mokru. Uvidime.

cervenec 2012 - nove gumy dukladne otestovany v Alpach. Musim rict, ze mam na nich mnohem lepsi pocit nez na Anakee, rychleji se zahreji (hlavne patrne pri nizsich venkovnich teplotach) a mekci smes na bocich dava lepsi odezvu v zatackach. Gumy jsou dvousmesove, tak ani moc nemizi. Myslim, ze pri cestovnim jezdeni budou mit srovnatelnou vydrz s Anakee.

kousek Dolomit v sedle:

Petr_TA
Petr_TA napsal 01.01.14 v 22:54

Mooooc pěknej Varan
10b

Radim1977
Radim1977 napsal 23.08.13 v 22:24 10b.

krásná barváááá
pěkné fotečky z cestování
jen tak dál a mnoho km v pohodě

TRA
TRA napsal 30.12.12 v 13:32 10b.

Moc pěkné Varadero

nuclearB
nuclearB napsal 03.05.11 v 19:57

už jsem si myslel, že všichni budou kupovat už jenom GS ,ale očas se ještě najdou vyjímky Tak přeju pohodu na cestách a závidím tuhle barevnou kombinaci.

Speed
Speed napsal 03.05.11 v 15:16

pekny, at slouzi a hodne stastne najetych km