ČZ 175/450 (1961)

Vlastník Mattes
Vloženo 19.4.2011
Aktualizováno 20.2.2012

Není nad starou poctivou československou výrobu... škoda že tomu není dodnes..

Chtěl jsem něco co uveze 2 lidi, nežere moc paliva a dojede to na konec světa.. A asi po 2 týdnech schánění po dědině, jsem na ni narazil... za 2000,- s novou elektrikou ale nepojízdnou... Navíc po myslivcovi co do ní jen lil benzín a jezdil. Takže trošku potlučená, špinavá ale zachovalá. Píst byl zarezlý do válce, po pár dnech v naftovém nálevu povolil, ale stál za kočku.. koupil jsem nový i s kroužkama, válec vyleštil a složil. Ale stroj ještě jezdit nechtěl - ložiska pamatovaly zřejmě už dost ... GO je nevyhnutelná - tak se do toho budu muset pustit..

Motorku jsem už dávno zgenerálkoval a poléčil - výbrus, píst, kroužky a ložiska do motoru, a novou řetězovku. Jediný problém mi dělala baterka a 4-tý rychlostní stupeň. Splašil jsem si nový řadící segment a vidličky...nepomohlo... 4-ka vyskakovala a vyskakuje pořád, ale už jsem do toho nevrtal, protože nebyl čas... Přez léto jsem ji využil na 100%. Teď odpočívá v rohu garáže a čeká na novou baterku a další pokus o opravu převodovky.. Je to takový rekreační stroj pro potěšení.

Lukáš-lk
Lukáš-lk napsal 19.04.11 v 20:17