ČZ 175/477 (1970)

Vlastník Buvolos
Vloženo 12.4.2011
Aktualizováno 25.3.2013

Je to klasická ČZ 175/477.1 z velké části v originálním stavu.
Můj splněný sen...

S motorkou mám od doby koupě už najetý nějaký ten kilometr, takže můžu napsat i mé osobní postřehy a dojmy.
Motorka má od původního majitele nově pochromovanou nádrž a ráfky. Barva zbytku nic moc, avšak technicky se mašina zdá v perfektním stavu.
Po dopravení motorky domů na káře bylo nutno vyčistit nádrž a nakoupit baterku, hadičky, filtr a takový ten spotřební materiál, co se časem pokazí. Motorka totiž měla 10 let prošlou technickou a 5 let neběžela. Nicméně původní majitel nebyl žádný blbec a proto byla motorka v rámci možností udržovaná.
Po vyyřešení problémů spojených s odstávkou a preventivního vyčištění všech důležitých částí motorka krásně chytla.
Tenkrát mě šíleně uchvátil ten zvuk motoru a dodnes mě to nepustilo. Od té doby jsem se v motoru nijak nešťoural a motorka stále krásně běží.

Obecně je to velmi lehká a mrštná mašinka. Rám je na tehdejší dobu až překvapivě dobrý, takže do zatáček se motorce doslova chce. Jen tlumiče jsou dosti měkké, ale to může být problém jen mého kousku.
Motor je solidně postavený, který je, v poměru k dnešním měřítům, určený spíše pro klidnější styl jízdy. Nicméně někdy mě Čezetka překvapí, jak umí potahat, když se vezme za plyn. Jo a přimazávání je od původního majitele komplet pryč...
Po pionýru je to moje druhá motorka, takže nemůžu moc srovnávat. Ale pro srovnání na vyjížďce s MZ 150 měla Mz co dělat, když mi ztěžkla ruka. Avšak tahle Číza o závratné rychlosti prostě není.

Abych to tak shrnul, nenapsal jsem tu žádnou zevrubnou recenzi, jen tak jsem sepsal, co mě k motorce napadlo. Jinak bych o ní řekl, že je spolehlivá a za chvilku věnované údržby se bohatě odmění jízdou, kterou si člověk vážně užije.

Motorka to asi není pro všechny, leckdo se může vysmívat jejímu prťavému výkonu, zastaralosti, kouřivosti atd. Ale právě to na ní miluju!
Hlavně to má styl!

MartinSV
MartinSV napsal 02.11.12 v 14:59 10b.

Pěkná číza, ale hlavně jsem rád, že tu krásu dokáže ocenit i někdo v Tvém věku. Většina mladých v tom vidí jen kupu šrotu, ale nebýt těchto mašin, vývoj by se nikam nepohnul.

istonbike
istonbike napsal 02.11.12 v 11:52 10b.

Tak v téhle modré je fakt supr a navíc o rok starší než já
10b a super kilometry v sedle se zvukem 2taktu

Tomage
Tomage napsal 09.09.12 v 08:24

Krásná zetka, je vidět,že Tě stála hodně dřiny a času. Patříš mezi lidi co se dovedou radovat z takhle krásných a poctivých motorek. ...a to jsou praví motorkáři! Dávám 10b.

fichtlrider
fichtlrider napsal 09.08.12 v 19:31