Kawasaki ER 5 (2001)

Vlastník x-t.y.n.a
Vloženo 7.3.2011
Aktualizováno 12.9.2013

Tak Kawa byla moje první "velká motorka", hned po Simsonu. Rozhodovala jsem se mezi ER5 a GSkem, nakonec ER5 byla jasná volba ...byla prostě hezčí

První dojmy - První dojmy...no od Simsonu celkem skok, jede i brzdí líp :-D. Ale zvykla jsem si rychle

Motorku bych doporučil pro - pro začínající jezdce

Doplňky na motorce - reflexní proužky na kolech, na zakázku přešité a snížené sedlo, laděný výfuk Viper

Má sice pár kosmetických vad jako jsou škrábance, ale většinu z nich rozleštim a s tim zbytkem se budu muset smířit.

Postupem času jsem přidám své zážitky a nové zkušenosti (zatím ujeto cca 500m) .

Na Kawě jsem za dvě a půl sezóny najela cca 8tis., ale nějaké zkušenosti s ní mám, tak se vám s nimi stručně podělím .
Motor jedná se o dvouválec, tak se dá říci, že jede už od nižší otáček, někdo říká, že ta motorka nejede vůbec, ale začátečník je z výkonu celkem paf. Mám jí otevřenou na 36kW, což je zatím plně dostačující výkon, ale na žádné zběsilé předjíždění a závodění to není, ale na mé kochání se krajinou je postačující.
Brzdy, ty mě zaráží, ty jsou fakt dost mizerný, vůbec to nebrzdí s porovnáním s jinými motorkami - přední kotouč jako by tam nebyl no a zadek buben tomu moc nepomáhá , přítel mi vyčistil pakny, tak naopak motorka má tendenci jít do smyku...no musím dávat pozor.
Podvozek se ve vyšších rychlostech v zatáčkách vlní, při ubrání plynu kolem 70km/h mají tendenci se rozklepat řidítka.
Zvuk luxusní hluboký bublák - má na starosti laděný výfuk Viper opravdu každého zaráželo, jak pěkný zvuk může mít "ubohá pětistovka".
Spotřeba okolo 5l (a je jedno jestli jedeme 80km/h nebo 130km/h).

Co dodat na konec, pro začátečníka je to super motorka, která sem tam nějakou chybu odpustí a zároveň dost naučí. Ale moje touha nyní prahne po jiné kubatuře.

Dne 24.6.2013 prodáno, snad bude sloužit novému majiteli stejně dobře jako mně, byla to na začátek dobrá motorka. Teď budu sezónu bez motorky, rozšířím si řidičák na neomezenou kubaturu a příští sezónu (r. 2014) to vidím na Z750.

V srpnu 2013 rozšířený řidičák na neomezeno, tak se nemůžu dočkat sezóny 2014, kdy se budu rozhodovat mezi Z 750, Z 1000 nebo mi do oka padla CBR 600RR.

ProstěMoris
ProstěMoris napsal 25.10.13 v 23:01 10b.

pěkná kawička

cebeer
cebeer napsal 05.09.13 v 18:12 10b.

Kawa splnila svůj účel - na začátek dobrá volba. Ať Ti uteče sezona bez motorky co nejrychleji a přeji šťastnou ruku při koupi nové.

Tomino_ZR-7
Tomino_ZR-7 napsal 02.09.13 v 16:25 10b.

Pěknej stroj

x-t.y.n.a
x-t.y.n.a napsal 23.08.13 v 09:14

díky , na Zedko se těším a třeba se někde na cestách potkáme

pítrsprsin
pítrsprsin napsal 23.08.13 v 09:08

dobrá mrška až bude Zko nezejedeme ne kafe? Nééééééé já vím tak zdar v sezóně 2014