Jawa 50/21 Pionýr (1971)

Vlastník Nero1
Vloženo 1.3.2011
Aktualizováno 26.1.2013

Vzrušující, ale náhradní díly a nářadí vždy při sobě

Motorka koupena od Mototechna - :-)

První dojmy - Úžasné! Samozřejmě v té době (1973). Jelo to samo, vůně benzínu, vzrušení!

Psal se rok 1973. První motorčička, po bráchovi, půjčovat ji nechtěl rošťák, naštěstí chodil i na pivo...
Bylo to fajn, ale trochu (víc) jsem kamarádovi záviděl jeho Mustanga. Sice stejný základ, ale více vypadal jako dospělá motorka. Jeden známý měl Simsona, což v té době byla naprostá rarita, byl sice ošklivý, ale motoricky byl na tom lépe (pozn. to není ten, kterého dnes skoro všichni znají, ale jeho předchůdce).
S kamarády jsme se na tom dost vyblbli, kde třeba v kopcích nestačil výkon motoru, tam jsme si pomohli přidrženou spojkou, tak se z něj ještě dalo trochu vyždímat. Co nebylo fajn, tak to byly neustálé poruchy, nejčastěji: utržená rozeta, rozhozený předstih, "pecka" na kladívkách, nebo ulomený "pertinax" na nich, přetržené nějaké lanko, nestartující, prokluzující nebo nevystavující spojka, protáčející se plynová rukojeť... Na druhou stranu dobrá škola. V tomto směru byl paradoxně lepší "pařez", kterého měl předtím táta, bohužel ho pak dal pryč. Asi bych se k němu nevrátil ani z nostalgie, ale na tehdejší dobu to pro mě byl malý zázrak. V každém případě mě od té doby motorky nepustily, byl to on, který to začal a to se počítá

Adledal
Adledal napsal 27.09.15 v 08:59 10b.

Krásná motorka.Mohu se zeptat jaký číslo barvy jste požil.