BMW HP2 Enduro (2006)

Vlastník Petr-RSV
Vloženo 21.2.2011
Aktualizováno 15.3.2014

Vloženo: 22.05.2013, Uskutečněno: 22.05.2013, Stav tachometru: 30700 km, Zhlédnuto: 40x

Na jaro mi zase vytekla pravá vidle. Myslím, že to dělá kvůli opotřebovaným pouzdrům - jakmile motorka stojí přes zimu, tak trubky ve vidlici vytlačí gufero, které pak začne propouštět olej. Pouzdra jsou objednány nové (Marzocchi Shiver 45). Vůle na vidlici se projevila po cca 10 tis. km (nevím jestli je to moc nebo málo - motorka dostává celkem zabrat). Prozatím jsem vyměnil ve vidlici gufera + olej.
Pak jsem dal nový olej do motoru a v převodovce + olejový filtr. Čeká mě ještě olej v kardanu + manžeta a silentblok na kyvné vidlici.
Kontroloval jsem vůle v ložisku kardanu (ose kola) a je poloviční, než uvádí výrobce jako limit na výměnu, takže super! Přitom opotřebení kardanu byla věc, které jsem se na této motorce bál nejvíc. Pokud vydrží hřídel aspoň 50 tisíc km, tak není co řešit.

Pepa66 (0) napsal 15.06.2015 v 10:53

Ahoj Peťo, souhlasím s tebou. Protože motorka žije a umírá, podle kvality obsluhy.

• Výměna brzdových destiček.

Výměna původních destiček Bendix za origo Brembo. Rozdíl jde hodně poznat, už jen v tom, že nové nezajeté Bremba brzdí stejně dobře, jako zajeté Bendix. Jak si to pomalu sedá, tak se to ještě zlepšuje. Kotouč je také Bre

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 15.03.2014
    Uskutečněno: 15.03.2014
    Tachometr: 32000km
  • Can-Am Renegade 1000 X xc

Opět se mi dostala do rukou tato hračka, tak jsem neodolal a trochu ji protáhl na místní trati...

Vloženo: 01.07.2013
    Uskutečněno: 01.07.2013
  • Motorkářský absťák a jeho řešení :-)

Jestli nemůžete v zimě jezdit na své motorce, kupte si enduro. Jestli nemáte enduro, tak sedněte na čtyřkolku. A jestli nemáte ani čtyřkolku, tak tam dejte třeba sněžný skútr ;-) . Protože nejsem Babica, tak jsem to po

Vloženo: 23.02.2013
    Uskutečněno: 23.02.2013